ASKİ'nin kızları bu yıl da iddialı

ASKİ E-Spor Kulübü'nün Kadın Zula Takımı, 27 Şubat’ta başlayacak Zula Kadınlar Ligi öncesi kampa girdi

ASKİ'nin kızları bu yıl da iddialı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent'te geleceğin profesyonel E-Spor aktivitelerini yaygınlaştırmak için genç sporculara destek olmayı sürdürüyor.

Başkan Yavaş’ın destekleriyle adını hem Türkiye’ye hem de dünyaya duyuran ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı, 27 Şubat 2021 tarihinde başlayacak "2. Zula Kadınlar Ligi" için kampa girdi.

LİG ÖNCESİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Zula Kadınlar Ligi’nin geçtiğimiz yıl namağlup şampiyonu olan ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı, dijital ortamda Kadın Zula Takımlarının kıyasıya mücadele edeceği lig öncesi hazırlık çalışmalarına hız verdi.

Bu yıl yaptığı yeni transferlerle güçlü bir kadroya sahip olan ABB ASKİ E-Spor Kulübü Kadın Zula Takımı, bu sezon da iddiasını koruyarak, ligi namağlup bir şekilde tamamlayarak kupayı almayı hedefliyor.

BİRBİRİLERİNİN OYUN TARZLARINI ÖĞRENİYORLAR

Takım kaptanı Zeycan Kedici (TwinkLe) ve arkadaşları Cansu Güven (TaO), Aleyna Aydır (LadyBug), Zeynep Gökhan (ZeyN), Gizem Aydın (CeoniX) ve Kamila Ekin (Narcius) girdikleri sıkı kampta birbirilerini daha yakından tanıyarak, oyun tarzlarını öğreniyorlar.

E-spor alanında yoğun bir çalışma temposu içine giren ASKİ E-Spor’un başarılı kadın ekibi, antrenmanlarına ara vermeden devam ediyor.

KARA: "ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI BİZİZ"

Zula Kadınlar Ligi’nin başlamasıyla birlikte geçtiğimiz yıl kurulan ABB ASKİ E-Spor Kadın Zula Takımının ilk yıldan şampiyon olduğuna dikkat çeken ASKİ E-Spor Genel Koordinatörü Tayfun Tanju Kara, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve ASKİ bünyesinde kurulan spor takımı ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Kadın Zula Takımımız 27 Şubat’ta başlayacak lig öncesi sıkı bir kampa girdi. Ekipler kamp dönemi için normalde ‘gaming house’ denilen bir terim kullanıyorlar, bu durumda takım bir evde toplanıyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Biz bunu bir otelde yapmayı tercih ettik. Arkadaşlarımız burada birbirileriyle oynayarak takım oyununu pekiştirdiler. Bu sene de şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Merak ettiğimiz ikincinin kim olacağı?”

BAŞARI İÇİN EMEK ŞART

ABB ASKİ E-Spor Kadın Takımı, Zula Kadınlar Ligi öncesi iddialı olduklarını belirterek, egzersiz yapmanın ve emek harcamanın önemine vurgu yaparak şöyle konuştular:

-Zeycan Kedici-TwinkLe (Takım Kaptanı): “Geçen sezon beraberlik bile almadan şampiyon olduk. Namağlup bir takımız. Bu sezon da bunu yapmak için elimizden geleni yapıp, şampiyon olup, kupayı kaldıracağız. Bizlere destek olan ve bu fırsatı veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a ve ASKİ E-Spor Genel Koordinatörümüz Tayfun Tanju Kara’ya çok teşekkür ediyoruz."

-Cansu Güven (TaO): "Geçen sezon da söylediğimiz gibi şampiyon belli, ikinci kim?"

-Gizem Aydın (CeoniX): "Yenilmezlik serimizi bu sezon da devam ettirmek istiyoruz."

-Aleyna Aydır (LadyBug): "Bu sezon rakiplerime başarılar diliyorum. Çünkü diğer sezona göre daha çok ihtiyaçları olacak."

-Zeynep Gökhan (ZeyN): "Geçen sezonun en iyi çıkış yapan oyuncusuyum. Bu sezon da ABB için oynayacağım. Çok iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Rakiplerimize başarılar diliyorum."

YORUM EKLE