Barcelona'da coronavirüs iddiası

İspanyol devi Barcelona hakkında ülke basınında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. RAC1'in verdiği bilgiye göre, coronavirüs salgını başladığı günlerde 5 futbolcu ve 2 teknik ekip elemanının testleri pozitif çıktı

Barcelona'da coronavirüs iddiası

CiddiGazete- Coronavirüs nedeniyle ara verilen futbol yeniden sahne almaya başlarken, İspanya basını gündeme bomba gibi düşen bir haber paylaştı. Katalan radyo kanalı RAC1, beş Barcelona futbolcusu ve iki teknik ekip üyesinin coronavirüs testlerinin pozitif olduğunu açıkladı.

Salgının başladığı günlerde takıma yapılan kan testi sonuçlarında pozitif çıkan kişilerin asemptomatik olduğu iddia edilirken, hastalığa yakalananların hepsinin şu anda formda ve sağlıklı bir durumda olduğu belirtildi.

RAC1 tarafından verilen bilgiler, kulüp tarafından onaylanmazken La Liga’nın coronavirüs vakalarına ilişkin raporlarında yer almadı.

İddialara göre; antrenmanlara tekrar başlama kararı verildiğinde, daha önce coronavirüs testi pozitif çıkan oyuncuların hastalığa karşı daha duyarlı olabileceği konusunda büyük bir endişe var.

Katalan devi şu an antrenmanlarını normal şekilde sürdürürken, takımdaki tek sakat futbolcu zaman zaman A takımla antrenmanlara açıkan B takım oyuncusu Monchu.

YORUM EKLE