Beşiktaş’ta sessiz protesto hazırlığı

Galatasaray maçında hakem Bülent Yıldırım'ın tüm takdir haklarını rakipten yana kullandığı görüşünde olan Beşiktaş'ta, Alanyaspor maçı için 'sessiz protesto' hazırlığı yapılıyor

Beşiktaş’ta sessiz protesto hazırlığı

Sezonun finali olarak görülen Galatasaray maçında hakem Bülent Yıldırım'ın bütün takdir haklarını rakipten yana kullandığı görüşünde olan siyah-beyazlılarda çalınan düdüklere tepki dinmiyor.

Türkiye gazetesinden Murad Tamer’in haberine göre, yönetimin Alanyaspor maçında büyük bir protesto yapılmasının hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Geçen sezon Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynanan derbide Teknik Direktör Şenol Güneş'in kafasına atılan yabancı madde sonrası maç tatil edilmişti. Fenerbahçe'nin hükmen mağlubiyeti beklenirken maçın kaldığı yerden tekrar edilmesine karar verilmesi üzerine siyah-beyazlılar karşılaşmaya çıkmamış ve tarihi bir protestoya imza atmıştı.

SESSİZ ÇIĞLIK

Önümüzdeki pazartesi günü Vodafone Park'ta oynanacak Alanyaspor maçında ise sessiz çığlık protestosu planlanıyor. Galatasaray derbisi sonrası Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) gidip hakemi şikayet etme konusunda "Neyi değiştirecek ki" şeklinde bir açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, ekibiyle yaptığı toplantıda, dünyada bile ses getirecek bir tepkide bulunmak istediği öğrenildi. Uzun süren toplantı sonucunda sessiz protesto fikrinde anlaşıldı.

FUTBOLCULAR HAREKETSİZ KALACAK

Buna göre pazartesi günü Vodafone Park'ta oynanacak Alanyaspor karşılaşmasının başlama düdüğüyle birlikte siyah-beyazlı futbolcular hareketsiz kalacak. Böylelikle Bülent Yıldırım'ın derbideki yönetimine bütün Türkiye'nin canlı olarak seyredebileceği şekilde bir tepki gösterilmiş olacak.

Vodafone Park'ta son oynanan Ankaragücü karşılaşmasında da çocuk istismarına karşı bir dakikalık protestoda bulunulmuştu.

TARAFTARDAN DEV KOREOGRAFİ

Derbideki hakem yönetimine olan sinirleri geçmeyen siyah-beyazlı taraftarlar da büyük bir hazırlık içinde. Beşiktaşlı futbolcuların bir dakikalık protestosuna, taraftarlar da dev bir koreografi ile destek verecek. Bu koreografi de hakem Bülent Yıldırım'ın da olacağı gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE