Burak Elmas: Aday değilim

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, 11 Haziran'daki seçim için başkanlığa aday olmayacağını açıkladı

Burak Elmas: Aday değilim

CiddiGazete- Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Nef Stadyumu'nda yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Elmas, ibra edilmemesinin ardından alınan seçim kararının uzaması nedeniyle oluşan kaosla ilgili olarak konuşarak, 11 Haziran'daki seçimde aday olmayacağını açıkladı.

Elmas, "Bugün ümit ediyorum Galatasaray Spor kulübü başkanı olarak bu dönem karşınıza son çıkışım. 30 Nisan'da yapılacak seçimde aday değildim. 11 Haziran'da yapılacak seçimde de aday değilim" ifadelerini kullandı.

BURAK ELMAS’IN SÖZLERİ

Burak Elmas'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Galatasaray değerlerine maalesef hiç yakışmayan, organize şekilde yapılan Olağanüstü Divan Kurulu'ndaki söylemlerle ilgili cevap vermek; aslında arkada ne kadar çirkin, kişilerin kendi egolarının, iktidar mücadelelerinin olduğu konusunda bilgilendirmek istedim.

"MALİYETİ 27 MİLYON EUROYA İNDİRDİK"

- Kısa görev süremizde Galatasaray'ın geleceğini etkileyecek hamleler yaptık. Önce size defalarca anlattığımız duyulmasını istediğimiz ya da istemediğimiz olaylardan bahsetmek istiyorum. Geldiğimizde 50 milyon Euro olan takım maliyetini 27 milyon Euro'ya indirdik.

ABDURRAHİM ALBAYRAK'A YÜKLENDİ

- Size Abdurrahim Albayrak'ın kim olduğundan bahsedeyim. 16 Nisan 2019'da ibra edilmedikten sonra açtıkları davada iki kere dilekçede taraflı ve kötü niyetle olmakla suçladı. Yapmadığı bir konuşma üzerinden de genel kurulu manipüle ettiği iddiasıyla dava açtığım Metin Sinan Aslan'a bizim ibra edilmediğimiz Divan Kurulu'nu çok iyi yönettiği için teşekkür etti. Ve sürekli konuştuklarını söyledi. Ve sürekli konuştuklarını söyledi. O konuşmalarda ne konuşulduğunu merak ediyorum ama Metin Sinan Aslan'ın bunları unutmadığını kendisini tanıyan biri olarak ümit ediyorum. Genel Kurul iradesini hiçe saymış, kuruş değil duruş tweet’leriyle kendilerine takipçi kazanmak için yola çıkmış insanların neler yaptığına bakalım.

"UTANMADAN..."

- Olağan Genel Kurul ibra olmadıktan sonra Galatasaray’ı mahkeme kararıyla 2 sene daha yönetmeye devam ettiler. Galatasaray Divan Kurulu üyelerinin linç edilmesine sessiz kaldılar. Bedavaya aldık denilen Oğulcan’la krizin Galatasaray’a maddi manevi ciddi zararları oldu. Sonra çıkıp hiçbir şey olmamış gibi utanmadan o dönem Divan Kurulu’nda hadsiz iddialarda bulundular ve ailemi karıştırdılar. Bundan sonra bunlara sessiz kalmayacağım.

"BAHİS ÇETELERİYLE İŞ BİRLİĞİ YAPANLAR"

- Umarım bir gün, Galatasaray başkanlık makamına zarar vermek için, Galatasaray’da erken seçim yaptırmak için illegal bahis çeteleriyle iş birliği yapanlar da yargımız tarafından ortaya çıkartılır. Ben bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Dönemimizde herkesin tartıştığı ama kimsenin açmaya cesaret etmediği konuları açıp üyelerimizle tartıştık. Her konu bu hataların parçası olmuş insanları rahatsız etti.

YORUM EKLE