Burak Yılmaz'dan ayrılık sinyali

Burak Yılmaz, Hollanda maçının ardından son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli golcü, "Bırakmak gerekiyorsa aslan gibi bırakırım" dedi

Burak Yılmaz'dan ayrılık sinyali

CiddiGazete- A Milli Takım Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda'ya 6-1 yenildi.

Maçın ardından takım kaptanı Burak Yılmaz, TRT Spor canlı yayınında gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu ve "Önce kendi içimizi temizlememiz gerekiyor" dedi.

"UTANÇ VERİCİ BİR GECE"

Burak Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Utanç verici bir gece. Hepimiz çok üzgünüz. Ne söyleyeceğimizi bilmiyoruz. Hollanda karşısında güçlü duramadık. Artık Norveç maçına konsantre olmalıyız. Herkesten özür dileriz. Ancak arkadaşlarımız çok genç. Onları çok fazla yaralamadan devam etmeliyiz. Elbette bunun bir bedeli olacak. Mutlaka bunun bir bedeli olacaktır. Ülkem için, takımım için ben kaptan olarak üstlenirim. Belki iyi ağabeylik yapamadım. Belki iyi kaptanlık yapamadım. Ancak kötü günde de aile olmak lazım. Önce kendi içimizi temizlemeliyiz.

"TERBİYESİZCE TWEET ATANLARA DUR DEMEMİZ LAZIM"

İçimizden gibi görünüp, arkamızdan terbiyesizce tweet atanlara dur dememiz lazım. Artık böyle ahbap-çavuş ilişkisiyle olmaz. Ben kimsenin adamı değilim. Hayatım boyunca da olmadım.

"BIRAKMAK GEREKİYORSA BEN BIRAKIRIM"

Bırakmak gerekiyorsa aslan gibi bırakırım ben. Ancak önce kendi içimizi temizlemeliyiz. Onun bunun yakını olup ahkam kesmemek gerekiyor. Görünce selam verirler. Hiç kimse onları insan yerine koymazken biz konuşurduk. Arkadan vururlar.

"TOP FİLEYE GİTMEDEN ŞENOL GÜNEŞ İSTİFA DEMEK OLMAZ"

Top daha fileye gitmeden Şenol Güneş denince bu olmaz. Tek bir kişiye bunu yıkamayız. Hep beraber yaptık. Hep beraber ceremesini çekmeye hazırız. Ancak önce destek oluyor gibi görünenleri, kendi içimizde temizlemeliyiz.

YORUM EKLE