Covid-19'lu Vida 45 dakika oynadı

Hırvatistan Milli Takımı'nda Türkiye'ye karşı forma giyen Beşiktaşlı Domagoj Vida'nın coronavirüs testi pozitif çıktı. Vida, milli maçta 45 dakika oynadı

Covid-19'lu Vida 45 dakika oynadı

CiddiGazete- Beşiktaş forması giyen Hırvat milli futbolcu Domagoj Vida'nın coronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Hırvatistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Türkiye ile oynadıkları özel maç için pazartesi günü futbolculara uygulanan rutin covid-19 testlerinin tamamının negatif olduğu belirtilirken; dün sabah, bir sonraki İsveç maçı için yapılan rutin testlerde Vida'nın sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

Sağlık ekibinin ilk bilgiyi devre arasında aldığı ifade edilen açıklamada, bu gelişmeler neticesinde Teknik Direktör Zlatko Dalic'in ikinci devre başlamadan Vida'yı oyundan aldığı aktarıldı.

Açıklamada, Hırvat futbolcunun salgın prosedürleri gereği ikinci test sonucu belli olana kadar izole edildiği ve İstanbul'da kalacağı bildirildi.

Test sonuçları negatif çıkan diğer kafile üyelerinin İsveç'e hareket edeceği belirtilen Hırvatistan Futbol Federasyonu'nun açıklamasında, Vida'nın yanı sıra bir federasyon yetkilisinin de test sonucunun pozitif çıktığı ancak bu kişinin takımla teması olmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 19:42
YORUM EKLE