Denizli'nin efsane başkanı vefat etti

Futbol dünyasında bir dönem adında çok söz ettiren 2014 seçimlerinde MHP'den Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da olan iş adamı Ali İpek, bu gece vefat etti

Denizli'nin efsane başkanı vefat etti

CİDDİGAZETE

Denizlispor'un eski başkanlarından, 2014 seçimlerinde MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ali İpek, hayatını kaybetti. Ali İpek'in vefat haberi, Denizlispor'un twitter hesabından duyuruldu.

İpek, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

ALİ İPEK KİMDİR?

Ali İpek (d. 1955), Kasım 2005 – Haziran 2010 süreci ile Denizlispor Kulübü’nün başkanı, eski futbolcu, iş adamı. 01.08.1955 Denizli doğumlu olan Ali İpek ilk-orta-lise tahsilini Denizli’de tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünden mezun olmuştur.

1980 yılında Oluklu Mukavva ve Kutu sektörüne adım atan Ali İpek, genç yaşlarından itibaren futbol dalında oyuncu, idareci ve başkanlık kademelerinde çeşitli görevler almıştır.

Birçok kez yönetim kurulu üyeliği de yaptığı Denizlispor’da 1990-1992 yılları arasında başkanlık görevinde de bulunmuştur.

A Milli Futbol Takımı'nın dünya üçüncüsü olduğu dönemi de kapsayan 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış, bu dönemde Türkiye ve Denizli’de futbolun gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır.

İpek, 2014 yılında, MHP'den Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da oldu.

Ali İpek evli ve iki çocuk (Tuna ile Mine) babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 15:23
YORUM EKLE