e-Euro 2020'de rakipler belli oldu

23/24 Mayıs tarihlerindeki UEFA e-Euro 2020 Finalleri'nde Türkiye'nin rakip belli oldu. Türkiye, Danimarka, İtalya ve Sırbistan ile B Grubu'nda mücadele edecek

e-Euro 2020'de rakipler belli oldu

CiddiGazete- Oyun dünyasının önemli etkinlikleri hâline gelen e-spor müsabakaları, artık her geçen gün yeni platformlarda ve yeni temalarla karşımıza çıkıyor. Her gün gelişmeye devam eden e-spor, son yıllarda futbol arenasına da dâhil olmuş, bu sektörde yer alan birçok büyük isim de uluslararası turnuvalar düzenlemişti.

İşte o turnuvalardan birisi daha önümüzdeki haftalarda düzenlenecek. KONAMI ve UEFA tarafından ortak düzenlenecek e-Euro 2020 turnuvası, Türkiye’yle birlikte dünya çapında birçok ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek.

KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde milli e-spor oyuncularımız Mücahit Sevimli ve Ali Doğan Barutçu, menajerleri Tolga Atalay ile Play-Off karşılaşmalarını başarıyla tamamlamıştı. Play-Off maçları sonucunda e-Euro 2020 Finalleri’nde oynamaya hak kazanan takımımızın grubunda yer alan takımlar açıklandı.

Kura sonucunda B Grubu’na düşen Türkiye'nin mücadele edeceği ülkeler Danimarka, İtalya ve Sırbistan oldu.

Toplam 100 bin euroluk ödül, çeyrek finale çıkmayı başaran her takım arasında paylaştırılacak, kazanan takım, 40 bin euroluk ödülün de sahibi olacak.

YORUM EKLE