EGO'nun dünya yıldızı yurda döndü

Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan EGO Spor'un yıldız isimlerinden Ayşe Begüm Onbaşı Esenboğa Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı

EGO'nun dünya yıldızı yurda döndü

CiddiGazete- Aerobik cimnastik disiplininde Türkiye'nin en başarılı sporcusu olan Ayşe Begüm Onbaşı, Dünya şampiyonluğu sonrasında Türkiye'ye döndü. Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda tarih yazarak altın madalya kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO'nun sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Esenboğa Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı.

"İSTİKLAL MARŞIMIZ OKUNURKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU"

Zorlu rakiplerinin arasından sıyrılarak altın madalyaya uzandığını belirten Ayşe Begüm Onbaşı, "Öncelikle çok mutluyum. Oraya, Türk kadının gücünü göstermek için gitmiştik. Performansımızdan çok memnunuz. Gerçekten çok mutluyuz. İstiklal Marşımız okunurken tüylerim diken diken oldu. Çok gururluyuz. Bundan sonraki hedefim Avrupa Şampiyonası. Orada da elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Bakü'de düzenlenen 16. Aerobik Cimastik Dünya Şampiyonası'nda Büyük Kadınlar kategorisinde mücadele eden Ayşe Begüm Onbaşı, topladığı 21 bin 850 puanla kariyerinin ilk büyükler dünya şampiyonluğunu elde etmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 21:24
YORUM EKLE