Galatasaray: Ligler ertelensin

Galatasaray Kulübü, coronavirüs salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynanma kararı hakkında bir açıklama paylaştı. Sarı kırmızılı kulüp maçların seyircisiz oynanması yerine ertelemenin daha akılcı olacağını bildirdi

Galatasaray: Ligler ertelensin

CiddiGazete- Galatasaray Kulübü, coronavirüs salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynanma kararı hakkında bir açıklama yayımladı.

SARI KIRMIZILI KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

"Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir.

Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere'de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir.

Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir. Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır. Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
KENAN TAN
KENAN TAN - 1 yıl Önce

Çok doğru bir karar.seyircisiz maç maç olamaz. Olursa mahalle maçı gibi bir maç olur.