İzmir'de 35 taraftara işlem

İzmir'de iki ayrı müsabakada 35 taraftara 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefetten işlem yapıldı

İzmir'de 35 taraftara işlem

CiddiGazete

İzmir Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde 9 Kasım 2019'da Göztepe ile Karşıyaka arasında Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi'nde oynanan müsabakanın çıkan olaylar nedeniyle seyircisiz tamamlandığı belirtildi.

Müsabaka günü yapılan kontrollerde 3'ü "sallama" olarak tabir edilen beş bıçağın ele geçirildiği, müsabaka günü sekiz, daha sonra izlenen görüntülerin ardından da 13 kişi hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefetten işlem yapıldığı kaydedildi.

Süper Lig'de 30 Kasım Cumartesi günü Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'ndaki Göztepe-Fenerbahçe müsabakasında sahaya yabancı madde atılmasıyla ilgili beş taraftara, din, dil, ırk, etnik köken, cinsiyet farkı gözeterek hakaret oluşturan söz içerikli atkı açmaktan iki taraftara, müsabakadan sonra yapılan çalışmalarla da yedi taraftara 6222 Sayılı Kanun'a muhalefet kapsamında işlem yapıldığı aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 20:26
YORUM EKLE