Kadınların maçında seyirci rekoru

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Beşiktaş ile Atletico Madrid kadın futbol takımları arasında oynanan maçı 33 bin biletli seyirci izledi

Kadınların maçında seyirci rekoru

CiddiGazete- 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Vodafone Kupası adıyla oynanan müsabakayı, İspanyol ekibi 2-0 kazandı

Vodafone Park'ta oynanan ilk kadın futbol maçı olma özelliği taşıyan müsabakayı Atletico Madrid 2-0 kazandı ve kupanın sahibi oldu.

İspanyol ekibinin gollerini, 37. dakikada Pena Ruiz ve 42. dakikada Olga Garcia kaydetti.

Karşılaşma öncesinde Beşiktaş'ın yönetim kurulu üyeleri Fatih Avşar ve Fırat Fidan, hakem heyeti ile İspanyol takımının kaptanına çiçek verdi.

KADIN FUTBOLUNDA SEYİRCİ REKORU KIRILDI

Mücadeleyi 30 binden fazla siyah-beyazlı taraftar takip ederken, maç öncesinde şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Karşılaşmayı izleyenler arasında kadın ve çocukların ağırlıklı olması dikkati çekti.

Müsabaka, Türkiye'de oynanan en kalabalık kadın futbol maçı olarak da tarihe geçti. İki takımın mücadelesi için 41 binin üzerinde bilet satıldığı, tribünlerde ise 33 bin taraftarın yer aldığı açıklandı.

Maçın sona ermesinin ardından iki takım oyuncuları, birlikte tribünler önünde tur atarak taraftarları selamladı. Taraftarlar, Beşiktaş atkısı hediye ettikleri İspanyol futbolculara "üçlü" çektirdi.

YORUM EKLE