Kulüpler Birliği'nden TFF'ye tepki

Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle ilgili kararına ilişkin açıklama yaptı

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye tepki

CiddiGazete- Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı sayısı ve liglerdeki takım sayısına ilişkin aldığı kararın ardından Kulüpler Birliği'nden tepki dolu bir açıklama yapıldı.

TFF, yeni sezonda kadrodaki yabancı sayısının 14, saha içindeki yabancı sayısının ise 8'le sınırlandırıldığını duyurdu.

Öte yandan geçen sezon küme düşmenin kaldırılmasıyla artan takım sayısının, kademeli olarak eskisi gibi 18’e çekileceği belirtildi.

Alınan bu kararların ardından Kulüpler Birliği bir açıklama yayınlarken, "Kulüpler Birliği Vakfı'nın görüşleri yönünde hareket edileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen taleplerimizden tamamen farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız" denildi.

TFF'ye duyulan güvenin zedelendiğini belirten Kulüpler Birliği, bu iki kararın kulüpler tarafından kabul edilmediğini belirtti. Yaşananlar sonrasında acilen toplanma kararı alan Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu'nun, Salı günü bir araya geleceği ifade edildi.

İşte Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklama:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle alakalı açıklanan kararlar öncesinde; Kulüpler Birliği Vakfı'nın görüşleri yönünde hareket edileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen taleplerimizden tamamen farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Bu olay, Türkiye Futbol Federasyonu'na duyduğumuz güven müessesini zedelemiştir. Kulüplerimizin olumsuz yaklaştığı, istişare edilenin tam tersi yönde alınan bu iki karar, kulüplerimiz tarafından kabul edilmemektedir. Acilen toplanan Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu, Salı günü Süper Lig kulüplerimizin tamamının katılacağı bir toplantı organize etmeye karar vererek gerekli girişimlere başlamıştır."

YORUM EKLE