Kyohushindo'ya Türk yumruğu

Türk Halkları Konseyi’nin organize ettiği Kyohushindo Dünya Şampiyonası, İstanbul Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nde yapıldı

Kyohushindo'ya Türk yumruğu

CiddiGazete ©

İstanbul Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi, bir dünya şampiyonasına daha ev sahipliği yaptı. Türk Halk Konseyi tarafından organize edilen Kyohushindo Dünya Şampiyonası’na 10 ülke katıldı.

Türkiye, Azerbaycan, Almanya, Yunanistan, Irak, İran, Suriye, Tunus ve Sri Lanka’dan sporcuların mücadele ettiği şampiyona, nefes kesen müsabakalara sahne oldu.

Türk Halkları Konseyi Genel Başkanı Mahmut Oral, şampiyonada birinci olan sporculara altın madalyalarını taktı ve kupalarını verdi.

Karatenin en sert dalı olan kyohushindo’nun üst seviye sporcularının yer aldığı şampiyonada, birincilik kürsüsüne çıkan isimlere madalyaları verilirken büyük coşku yaşandı.

Türk Halkları Konseyi Genel Sekreteri Arif Tevetoğlu'ndan şampiyona görkemli kupa.

Türk Halkları Konseyi Genel Başkanı Mahmut Oral, Genel Sekreter Arif Tevetoğlu, Kızılelma Vakfı Kurucular Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Sezgin Çelik ve Halit Şimşek, şampiyonları kutladı.

Prof. Dr. Sezgin Çelik, dünya şampiyonuna kupasını verdi.

Dünya şampiyonasında dereceye giren sporculara ödüllerini verin bir diğer isim de Kızılelma Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi Halit Şimşek oldu.

Dünya şampiyonası, nefes kesen müsabakalara sahne oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 02:21
YORUM EKLE