Mariano hakemi eleştirdi

Gaziantep FK maçının ardında yayıncı kuruluşa konuşan Galatasaraylı futbolcu, "İlk defa hayatımda bu kuraldan ötürü hakemin düdük çaldığını akabinde golün yendiğini görüyorum" dedi

Mariano hakemi eleştirdi

CiddiGazete- Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 28. haftasında sahamızda oynadığımız ve 3-3 beraberlikle sonuçlanan Gaziantep FK karşılaşmasının ardından Galatasaraylı Mariano Ferreira, yayıncı kuruluşun sorularını cevapladı.

Mariano’nun açıklamaları şöyle:

“Sahaya çıkıyorsunuz, mücadele ediyorsunuz, elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz aslında baktığınız da iyi de oynuyorsunuz, 3-1’lik skorla öne geçmişsiniz geçen haftaya bakıyorsunuz, bu haftaya bakıyorsunuz çok açık bir şekilde hakemin verdiği kararlarla ister istemez o oyunun motivasyonunu kaybediyorsunuz. Kimse bahane buluyorum, hakemin arkasına sığınıyorum gibi düşünmesin. Hayatımda görmediğim fauller, hayatında duymadığım düdüklerle beraber ister istemez maç bu hale geliyor. Bu geçen hafta da gerçekleşti bu haftada ne yazık ki gerçekleşti. Çok enteresan.

Bugünkü puan kaybından sonra şansımız biraz daha düşük diyebilirim. Galatasaray takımı sonuna kadar mücadele eder. Tabii bizim de mücadele etmemize ne kadar izin veriyorlar, verecekler o da tartışılır. Son maça kadar biz mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Puan tablosuna bakıldığında rakiplerimizle fark açıldı. Maçı izleyenler çok rahat bir şekilde anlayabilir. Ben İspanya’da, Fransa’da top oynadım böyle kararlar, böyle çalınan düdükler inanın hayatımda görmedim. Şampiyonlar Ligi, Avrupa maçlarını izliyoruz, dünyanın her yerinde maçları seyrediyoruz. 6 saniye kuralını her hakem sayıyor mu? İlk defa hayatımda bu kuraldan ötürü hakemin düdük çaldığını akabinde golün yendiğini görüyorum. Galatasaray takımı olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gerçekten bu hakemlerle zor görünüyor.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 00:37
YORUM EKLE