Metin Aşık hayatını kaybetti

Fenerbahçe'nin 1989-93 yılları arasında başkanlığını yapan Metin Aşık, hayatını kaybetti. Aşık, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu

Metin Aşık hayatını kaybetti

CİDDİGAZETE

Geçirdiği rahatsızlık sebebiyle Kadıköy Kızıltoprak’ta bulunan Florence Nightingale hastanesine kaldırılan Fenerbahçe'nin eski başkanı Metin Aşık hayatını kaybetti.

72 yaşında vefat eden Metin Aşık’ın cenazesi, Perşembe günü ikindi namazına müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden kaldırılacak.

Fenerbahçe Kulübü Star TV ve FB TV ortak yayını ile yapılması planlanan ‘Fener Ol' kampanyası canlı yayın programı, Metin Aşık’ın vefatı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

1989-93 yılları arasında Fenerbahçe’de başkanlık yapan Aşık, 1990 yılında Beşiktaş’ı 3-2 yenen kadro ile Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmıştı.

Tanju Çolak, Engin İpekoğlu, Semih Yuvakuran, Candido Gerson ve Dzoni Novak gibi yıldızları Fenerbahçe’ye transfer eden Metin Aşık başkanlığında Fenerbahçe Basketbol takımı 1990-91 sezonunda Deplasmanlı Lig tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaşmıştı.

YORUM EKLE