O hakem sabıkalı çıktı!

PSG - Başakşehir maçının 4. hakemi Sebastian Coltescu'nun daha önceki skandalları da yeniden gündeme geldi

O hakem sabıkalı çıktı!

CiddiGazete- PSG - Başakşehir maçının 4. hakemi olarak görev yapan Sebastian Coltescu, Başakşehir'in yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulundu. Tüm dünyanın tepkisini çeken Coltescu'nun daha önceki skandalları yeniden gündeme geldi.

Eurosport'un derlemesine göre Coltescu'nun daha önceki skandalları şöyle:

Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunan Sebastian Coltescu, iki yıl önce bir kez daha gündeme gelmişti. 27 Mart 2018'de ülkesi Romanya'nın İsveç'le oynadığı maçta dördüncü hakem olan Coltescu'ya dair İsveç Milli Takım teknik direktörü Janne Andersson şu sözleri sarf etmişti:

"Yedek (dördüncü) hakem 90 dakika boyunca yedek kulübümüze dönüp faul yok diye bağırdı. Maçtan sonra Romanya yedek kulübesine gitti ve oyuncularla tokalaştı. Böyle bir şey görmek garipti, sanki 80'lere dönmüştük."

Sebastian Coltescu, 2015 yılında oynanan Astra-Steaua maçında yaptığı büyük hatalarla gündeme gelmiş ve ardından gelen iki ayda kendi liginde bir maça atanmamıştı. O süreçte 2016'ya kadar askıya alınma riskiyle karşı karşıya kalmış fakat Ekim ayındaki kurulda affedilmişti.

Uluslararası eski hakem Adrian Porumboiu, 2019'da Coltescu'nun yönettiği Viitorul - Sepsi maçının ardından şu demeçleri vermiştir: "Coltescu'nun kararları dünyanın hiçbir köşesinde gerçekleşmiyor. Katil bir hakem istiyorsanız onu alabilirsiniz!"

2008'de Romanya'da Merkez Hakem Komisyonu Başkanı olan Gheorghe Constantin: "Onun yaptığı hataları ligimizin bu seviyesinde kabul edemeyiz. Bir süre maç yönetemeyecek, hatalarından ders alması gerekiyor."

CFR Cluj kulübünün avukatı Ioan Ivaşcu, 2019 yılında Colțescu'nun yönettiği Cluj-Astra maçı sonrasında: "Sahadaki oyunculara küfretti ve onları duymamazlıktan geldi. Bu akıl alır değil!"

Coltescu, 2008'de bir süreliğine askıya alındığı dönemde bir boşanma davasından çıkmıştı. Sonraki dönemde kız arkadaşı edinen Coltescu, o süreçte intiharın eşiğinden döndüğünü belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 14:47
YORUM EKLE