Ozan Tufan takım aramaya başladı

Fenerbahçe, Ozan Tufan defterini kapattı. Teknik direktör İsmail Kartal'la yaşadığı tartışmanın ardından kadro dışı bırakılan 27 yaşındaki futbolcunun, sarı lacivertli kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor

Ozan Tufan takım aramaya başladı

CiddiGazete- Sarı lacivertli formayı giydiği 7 yılda 3 kez kadro dışı kalan Ozan Tufan, 2019 yılında 6 aylığına Alanyaspor'a kiralanmıştı.

Akdeniz ekibinde çıkış yakalayan ve Fenerbahçe'ye döndükten sonra formunu devam ettiren deneyimli futbolcu, Vitor Pereira döneminde gözden düştü.

Sezon başında Watford'a 6 milyon euro satın alma opsiyonuyla kiralanan Ozan, İngiliz ekibinin kümede kalma olasılığının azalması nedeniyle bir kez daha Fenerbahçe'ye geri döndü.

Eski performansından uzak bir görüntü sergileyen ve Teknik Direktör İsmail Kartal'la yaşadığı tartışmanın ardından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan'la iplerin tamamen koptuğu belirtildi.

Yönetimin, teknik heyetten gelen rapor doğrultusunda Ozan'ın takımdan ayrılması yönünde karar aldığı öğrenildi.

Öte yandan 2023-2024 sezonunun sonuna kadar sözleşmesi bulunan Ozan Tufan'ın, 20 milyon euro serbest kalma maddesi bulunuyor.

Bu arada Fenerbahçe yönetimine ayrılmak istediğini ileten milli futbolcunun, menajeri aracılığıyla kulüplerle görüşmelere başladığı ifade edildi.

Kaynak: TRTSpor

YORUM EKLE