Q7: Ocak ayında gidebilirim

Genk maçında taraftarların protesto ettiği Beşiktaşlı futbolcu, "Daha önce ben bu kulüpten gidip geri döndüm. İstemezlerse ocak ayında tekrar gidebilirim" dedi

Q7: Ocak ayında gidebilirim

UEFA Avrupa Ligi'nde Genk'i ağırlayan Beşiktaş'a kabus gibi bir 90 dakika geçirdi.

Maçın 23. dakikasında 1-0 geriye düşen siyah beyazlılarda taraftarların yönetime protestosu vardı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, göreve geldiği 2012 yılından beri ilk kez protesto edildi.

Vodafone Park’ta oynanan maçın 23. dakikasında Tanzanyalı forvet Mbwana Samatta’nın attığı golle Genk 1-0 öne geçerken siyah beyazlı takımın oynadığı futbol taraftarların tepkisine maruz kaldı.

Daha ilk yarı bitmeden protestoya başlayan siyah beyazlı taraftarlar “Yönetim bu takım senin eserin” , “Sabrımız taşıyor, adam gibi oynayın” ve “Ne zaman şampiyonluk diye bağırsak, kursağımızda kalıyor. Söylesene bize hoca, takım niye oynamıyor?” tezahüratları yaptı.

İlk yarının sonlarına doğru Genk takımını alkışlayan Beşiktaşlı taraftarların bir kısmı, devre arasında takımı tribünlere çağırdı.

İdari Menajer Ali Naibi’in yönlendirmesiyle tribünlere giden futbolcular, protestolara rağmen taraftarı selamladıktan sonra soyunma odasına girdi.

Öte yandan bazı taraftarlar Şenol Güneş’e destek tezahüratları yaparken, Gökhan Gönül ve Gary Medel haricinde bütün futbolcular ıslıkla protesto edildi.

Özellikle Ricardo Quaresma ve Oğuzhan Özyakup, topu ayaklarına aldıklarında tribünlerin büyük bir kesimi tarafından ıslıklandı.

İSTEMEZLERSE OCAK AYINDA GİDERİM

Maçtan sonra açıklama yapan Quaresma, "Kötü oynadık. Dinlenmeye ihtiyacımız var. Taraftarlar protesto edeceklerse beni etsinler. Genç futbolcular protestolardan olumsuz etkilenir. Daha önce ben bu kulüpten gidip geri döndüm. İstemiyorlarla ocak ayında tekrar gidebilirim" dedi.

YORUM EKLE