Rachid Ghezzal'den Feghouli'ye taş!

Beşiktaşlı Rachid Ghezzal, vatandaşı Feghouli’nin formasını giydiği Galatasaray ile ilerleyen haftalarda oynanacak olan derbi için, "Umarım üzülen Feghouli olur" dedi

Rachid Ghezzal'den Feghouli'ye taş!

CiddiGazete- Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplayan BeşiktaşRachid Ghezzal, sözlerine İzmir’de yaşanan depreme değinerek başladı. İzmir’deki vatandaşlara "Geçmiş olsun" diyen Ghezzal, "Beşiktaş’ta bulunduğum için çok mutluyum. Burada olmam konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim, bana destek veren herkese teşekkür ederim. Burada olmak gerçekten çok güzel" dedi.

Türkiye’ye gelmeden önce burada bulunan birçok arkadaşı olduğunu söyleyen Ghezzal, "Cezayirli olup burada futbol hayatını sürdüren çok arkadaşım var. Onlardan bilgi aldım ve herkes buradaki taraftarlardan, hayat kalitesinin yüksek olduğundan bahsetti. Türkiye’nin en büyük kulübüne gelme fırsatı ve aynı zamanda meydan okuma şansı elde ettim" açıklamasında bulundu.

"SÜPER LİG'İ FRANSA LİGİ'NE BENZETİYORUM"

Cezayirli futbolcular açısından Türkiye’nin en iyi yer olup olmamasıyla ilgili soruyu cevaplayan Ghezzal, "Cezayirli futbolcular için en iyi yer Türkiye mi bilmiyorum ama bu macera benim için yeni bir macera ve iyi bir fırsattı. Türkiye kaliteli bir lig ve ben de elimden geleni yapmak için geldim. Elimden geleni yaptığım sürece de takıma faydalı olacağım" dedi.

Süper Lig’i Avrupa’daki liglerle kıyaslayan Cezayirli futbolcu, "Süper Lig’i Fransa Ligi’ne benzetiyorum. İtalya Ligi’nde de oynadım, İngiltere Ligi’nde de oynadım. İngiltere’de küme düşme adayı bir takım bile her maçta sahaya kazanmak için çıkıyor. Burada durum öyle değil. Süper Lig bana Fransa’yı andırıyor. Hakemler ve kurallara gelince, kurallar her yerde aynı, hakemler her yerde aynı hakem” ifadelerini kullandı.

VAR sistemini de değerlendiren Ghezzal, "Premier Lig’de VAR’da hakemlerin karar alma süresi daha kısa. Fransa, İtalya ve Türkiye’de ise bu süre biraz daha uzuyor" diye konuştu.

YORUM EKLE