Sergen Yalçın ateş püskürdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Alanyaspor mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada, "Bugünün sorumlusu ben değilim, futbolcular" dedi

Sergen Yalçın ateş püskürdü

CiddiGazete- Süper Lig 13. haftasında Alanyaspor'a 2-0 yenilen Beşiktaş deplasmanda önemli bir kayıp yaşadı. Maçtan sonra önce yayıncı kuruluşa ardından basın mensuplarına konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ise oyuncularını hedef gösterdi. Bu maçın sorumluluğunu almadığını söyleyen Yalçın, "Bugünkü maçın sorumluluğunu maalesef ben almıyorum" diyerek futbolcularının performansı hakkında çarpıcı sözler sarf etti. Psikolojisinin bozulduğunu ve kendisini çaresiz hissettiğini söyleyen Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

ZOR GELMEYE BAŞLADI

- Artık böyle basına gelip konuşmak zor gelmeye başladı. Her maçtan sonra aynı şeyleri söylemek, çeşitli bahaneler üretmek bizi de çok zor duruma sokuyor. Söyleyeceğim tek şey, taraftarımızdan ve camiamızdan özür diliyoruz. Aldığımız sonuçlardan ve oynadığımız oyundan dolayı. Burada sorumluluğu alması gereken benim.

BUGÜNÜN SORUMLULUĞUNU ALMIYORUM

- Bugün sahada verilen mücadelenin, oynanan oyunun, isteksizliğin, hiçbir şey yapmamanın, maç kazanmak için hiçbir çaba sarf etmemenin sorumluluğunu da almak istemiyorum. Bugünkü maçın sorumluluğunu maalesef ben almıyorum. Bundan öncekileri alıyorum ama bugünü almıyorum onu da söyleyeyim.

MAĞLUBİYETİ KABULLENMİŞ...

- Yediğimiz goller genelde bireysel hatalardan oluyor ama hata olmadan gol de olmuyor. Bizi üzen durum daha önceki oyunlarda en azından kazanma arzusu vardı. Ama bugün artık bu maç kelimelerin tükendiği bir maç. Özellikle oyunsal anlamda hiçbir şey yapmadığımız, resmen mağlubiyeti kabullenmiş bir oyuncu grubunun sahada olması enerjisinin sahada olmaması bizi üzen taraf. Orada çeşitli bahaneler üretmek istemiyorum. Bugün bahane üretecek bir durum yok.

PSİKOLOJİMİZ BOZULDU

- Biz sağlamız. İyi antrenmanlar yapıyoruz. Oyuncuları her anlamda desteklemeye çalışıyoruz ancak maalesef bizim psikolojimiz bozuldu. Buraya gelip konuşmak zor geliyor. Sürekli aynı hikayeleri anlatmak kolay değil. Ama çok üzgün olduğumuzu da söylemek isterim.

DİBE VURDUK

- Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben göreve başlayalı 2 sene oldu, bazen bunlar oluyor. Bazen futbolda beklentiler cevap veremiyorsunuz. Sonuçlar ve skorlar istediğiniz gibi olmayınca sorumlu tabi ki ben oluyorum doğal olarak. Buranın sorumlusu benim. Bir an evvel ayağa kalkmak gerektiğini düşünüyorum. Oyuncuların da buna cevap vermesi gerekiyor. Oynayan oyuncular çünkü. Onların daha sağlam durması ve daha fazla mücadele etmesi gerekiyor.

BU KADAR ÇARESİZ KALDIĞIMI HATIRLAMIYORUM

- Bugünkü oyunun ve mücadelenin bir açıklaması yok. Şöyle oldu böyle oldu diyemiyorum çünkü hiçbir şey olmadı. Hiçbir şey yapmadık. Her konuda çok aşağıdaydık. Bugünkü maçla ilgili açıklama yapamıyorum. Genele baktığımızda iyi oyunlar oynadığımız oldu, kaybettik ama bugün dediğim gibi hem psikolojik, hem oyunsal hem de sonuç anlamında dibe vurduğumuz akşam bu akşamdı. 2 senedir bu kadar çaresizce kenarda maçı izlediğimi hatırlamıyorum.

YORUM EKLE