Süper Kupa maçına kısıtlı seyirci

Tribüne dönüş yolunda bir deneme olması açısından, 24 Eylül'de Budapeşte'de oynanacak Süper Kupa maçı kısıtlı miktarda seyiriciye açık olacak

Süper Kupa maçına kısıtlı seyirci

CiddiGazete- Coronavirüs salgını sürecinde futbolda normalleşme çabaları ve bu yönde çalışmalar devam ederken, UEFA'da kritik karar alındı.

UEFA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, eylül ayında Budapeşte’de oynanacak olan Süper Kupa maçına kısıtlı seyirci alınacak.

UEFA, 55 üye ile yapılan telekonferansta tribünlere dönüşü konuşurken gelecek ay başlayacak olan Uluslar Ligi’nde maçları seyircili oynatmak için henüz çok erken olduğunun da altı çizildi.

UEFA açıklamasında, Uluslar Ligi ile ilgili olarak “Katılımcılar, taraftarların tribünlere geri dönmesine izin vermeden önce, maçtaki herkesin sağlığını garanti altına almak için sıkı hijyen ve sıhhi önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdi” dedi.

Bununla birlikte 24 Eylül’de Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Avrupa Ligi şampiyonunu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir araya getirecek olan maçın dönüş yolunda bir deneme olması açısından kısıtlı sayıda seyirciyle oynanması fikri ön plana çıktı.

Süper Kupa maçı ile nihai kararın gelecek günlerde açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 22:02
YORUM EKLE