Süper Lig'in kaderi belli oluyor

Coronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Süper Lig'in kaderi 48 saat içerisinde belli olacak. Bugün ve yarın yapılacak coronavirüs testlerinin ardından ligin yol haritası netleşecek

Süper Lig'in kaderi belli oluyor

CiddiGazete- Türkiye'de artan coronavirüs vaka sayısı sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun devreye girmesiyle ligler ertelenmişti. Bu gelişmelerin ardından liglerin ne zaman başlayacağı merak konusu olurken, son dakika gelişmesi meydana geldi. Süper Lig kulüplerine bugün ve yarın detaylı coronavirüs testleri yapılacağı öğrenildi.

18 kulüp, bugün ve yarın futbolcular başta olmak üzere, teknik kadroları ve ilgili personellerine 15 dakikalık hızlı tanı kiti ile test uygulayacak.

İDMANLAR ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLAYABİLİR

Bu testlerin sonucunun Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirileceği, olumsuz duruma rastlamayan kulüplerin çarşamba gününden itibaren antrenmanlarına başlayabileceği belirtildi.

48 SAAT İÇERİSİNDE BELLİ OLACAK

Herhangi bir olumsuzluk yaşayan kulüpler için tedbir alınacak. 48 saat içerisinde yaşanacak bu gelişmeler, Süper Lig'in yenide başlangıç tarihinde büyük oranda rol oynayacak.

YORUM EKLE