Trabzonspor taraftarı tesisleri bastı

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman'ın takımdan ayrıldığı haberlerinin çıkması üzerine bordo mavili taraftarlar Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde toplandı. İl Emniyet Müdürü de tesislere geldi. Süleyman Soylu'nun da Trabzon'a geçeceği belirtildi

CiddiGazete

Trabzonspor’da Ünal Karaman ve yönetimin yaşadığı gerginlik farklı boyutlar kazanmaya devam ediyor. Yaşanan polemikler sonrası Karaman ile yolların ayrıldığı iddia edilirken, Trabzonspor taraftarı sosyal medya üzerinden Ünal Karaman’ı yalnız bırakmadı.

Yaşanan bu durum sonrası Trabzonspor taraftarı sosyal medya üzerinden örgütlenerek, Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gitme kararı aldı. Trabzonspor taraftar grubu Vira yaptığı açıklamasında, “tüm taraftarları tesislere bekliyoruz” diye bildirdi.

Bordo-mavili taraftarlar, Ünal Karaman'ın ayrılığı sonrasında sosyal medyada tecrübeli teknik adama destek mesajları göndererek “Ünal Hocam Yanındayız” hashtag'i ile Twitter'da Türkiye gündemine girdi.

Taraftar grubu Vira tarafından yapılan bu açıklamanın ardından taraftar Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde toplandı.

OLAY SPORTİF DEĞİL SİYASİ!

Olayların büyümesi üzerine Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper de tesislere geldi. Polis ekipleri güvenlik önlemlerini artırdı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Ünal Karaman'ın gönderilmesi yönünde tavır koyduğu belirtilirken, Ünal Karaman'a destek veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Trabzon'a geçeceği öğrenildi.

Son 10 yılın en başarılı sezonunu çıkartan Trabzonspor'da yaşanan kırılganlık biraz da Ünal Karaman'ın Türk milliyetçisi söylemlerinden rahatsız olan AKP yandaşı yöneticilerin tavırlarına bağlandı. Karaman, bordo-mavili takımı, protokol tribününe değil, göndere çekili Türk Bayrağı'na çevirerek İstiklal Marşı okutmaya başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 00:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan Kartaltepe
Atakan Kartaltepe - 1 yıl Önce

Futbolcu iken de adam gibi adamdı, şimdi de öyle. Trabzonspor ile taraftar düşünsün

Abdurrahman Yaray
Abdurrahman Yaray - 1 yıl Önce

İstiklal marşı bayrağa dönük söylenir!
Proto-kole değil.

Sakir olgun
Sakir olgun - 1 yıl Önce

Cok büyuk yanlışyaptı yönetim böyle başarılı sezongeciren Trabzon spora yapılan enbüyük kötülük vatanını milletini veTrabzonu seven başarılı hocanın yanındayız

Şeref aksoy
Şeref aksoy - 1 yıl Önce

Bu ülkede vatansever olmak milliyetçi hele hele ülkücü olmak çok zor malesef.Ünal hoca YRABZON SPOR için bir şans trabzon sporun başarılı olması birilerini rahatsız etti umarım taraftar hocalarına sahip çıkar.

Mehmet Dumanoğlu
Mehmet Dumanoğlu - 1 yıl Önce

Trabzon halkı vefâlıdır, zekidir, kaliteden anlar. Trabzon'u, Trabzonluları seviyorum.

Osman Kanyılmaz
Osman Kanyılmaz - 1 yıl Önce

Kibir abidesi yöneticiler bayrak yerine kendilerine saygı gösterilmesini istiyorlar. Bu asla olmamalı aksi durum insanlığa küçük düşürür.Ünal Karaman'ın uygulaması doğrudur..

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Ikinci yari #macagitmiyorumts

Fedai
Fedai - 1 yıl Önce

Unal karamını yanlız birakmayın isvivreden selamlar