Anız faciası: 12 can kaybı Anız faciası: 12 can kaybı

CiddiGazete- İstanbul Bağcılar'da şampiyonluk kutlamaları sırasında Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları Göztepe Meydanı'ndan karşı karşıya geldi.

Çıkan tartışmada bir Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe taraftarı olduğu iddia edilen kişi tarafından silahla vuruldu.

ARAÇLARA SALDIRI

Öte yandan Kadıköy'de şampiyonluk kutlaması yapan Galatasaray taraftarları Bağdat Caddesi'nde konvoy düzenledi. Cadde üzerine bulunan Fenerbahçe taraftarları, Galatasaraylıların araçlarına taş ve şişe yağdırdı.

Galatasaraylıların araçlarına saldıran Fenerbahçelilere polis müdahale etti. Elinde Galatasaray logolu çanta bulunan bir kadını polis ekipleri caddeden uzaklaştırdı.

DİYARBAKIR'DA DA GERGİNLİK

Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Yenişehir ilçesindeki Yaşar Kemal Caddesi'nde toplanan yüzlerce taraftar kutlama yaptı. Bu sırada başka bir grup, sarı kırmızılı taraftarların kutlamalarını engellemeye çalıştı. Gruplar arasında gerginlik çıkması üzerine bölgede güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, gruba biber gazı kullanarak müdahale etti.

İNEGÖLDE KAVGA ÇIKTI

Bursa'nın İnegöl ilçesinde de Galatasaray taraftarları ile Fenerbahçe taraftarları arasında kavga çıktı. Polis ekipleri kavga eden taraftarları biber gazıyla dağıttı.

Editör: İbrahim KANBUR