CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ağabeyi Serhat Albayrak'ın CEO'su olduğu Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan a Haber’e konuk oldu.

ŞEHİT ÇOCUKLARININ MESAJLARI

Dün akşamki istifası ve sonrasında yaşananları değerlendiren Soylu, "Cuma gecesi yaşananlara kayıtsız kalmak bigane sorumsuzluk olurdu. Şehit çocuklarının 'Bizi bir kez daha babasız bırakma' şeklindeki mesajları beni etkiledi. Milletimizin iyi niyetten şüphesi olmaması beni çok etkiledi” dedi.

‘TEŞEKKÜR EDECEĞİM’

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesabından kendisi hakkında paylaştığı mesajlara da değinen Süleyman Soylu, “Devlet Bahçeli'nin sorumluluğa çağıran mesajı çok önemliydi. Kendisine teşekkür etmek için telefon açacağım" diye konuştu.

BAHÇELİ’NİN MESAJLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı öncesinde yaşanan kaos nedeniyle istifa ettiğini duyurması ve ardından İletişim Başkanlığı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı kabul etmediğini duyurmasıyla ilerleyen süreçte Bahçeli, Twitter hesabından şu mesajları paylaşmıştı:

“Türkiye her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içindedir. Bilhassa yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışması en üst seviyededir. Aynı zamanda bugünkü sancılı ortamda seferberlik ruhuyla hareket edilmektedir.

Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır.

Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.”