CiddiGazete- Eylül ayında Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları tarifeli uçakla yurda dönerken, Futbol Milli Takımı'nın Ermenistan maçına özel uçakla gitmesi tartışma yaşatmıştı.

Milletler Ligi maçları nedeniyle seyahat eden A Milli Kadın Voleybol takımında yine uçak krizi yaşandı. ABD'ye tarifeli uçakla ve ekonomi sınıfında giden oyunculardan Ebrar Karakurt, yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ebra1

"Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi" diyen Ebrar, Türk Hava Yolları'na tepki gösterdi.

Simge1Simge Aköz de yaptığı paylaşımda, "Kendi imkanlarımızla dahi, daha konforlu uçuş imkanı tanımadığınız için teşekkürler!" dedi.

1Zehra 26MayZehra Güneş: Teşekkürler Turkish Airlines, en azından koridor ayırmışsınız.

EDA ERDEM: TAKIM ARKADAŞLARIMIZI BULUNUZ

Kaptan Eda Erdem ise "13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" diye yazarak THY'yi etiketledi. Milli takım oyuncularının karışık düzende koltuklara oturduğu görüldü.

1Hande 26 MayHande Baladın: Geçmişler olsun!

"BİLET SATTIĞIM YOLCUYA İN DİYEMEM"

Skandal üzerine THY Basın Müşaviri Yahya Üstün şu açıklamayı yaptı:

- Bu tür organizasyonları sponsor olduğumu kurum ya da federasyon yapıyor. Biz voleybol federasyonuna sadece sponsoruz ve bilet veriyoruz.

- Eğer bana 3 gün kala 5 gün kala business talep ile gelirseniz olmaz. Busines classta 30 kapasite var. Biletler 364 gün önce satışa açılıyor. Ben bilet sattığım yolcuya in diyemem ve 3 gün kala ben 20 kişiyi businesta nasıl uçuracağım? Bu talep ile gelirsen yardımcı olamam.

"İNSAFSIZLIK DEĞİL Mİ?"

Ersan Şen: Anlaşırsak olur Ersan Şen: Anlaşırsak olur

- Bu sene voleybol federasyonu ile 3 hafta önce yeni sözleşme yaptık ve bütçeyi 3 kat arttırdık. Türk voleybolunu ve Türk sporuna bu kadar destek olan ve Türkiye’deki en büyük tek kuruma bu kadar vurulur mu? Bu kadar saldırmak insafsızlık değil mi?

"TALEBİNİZ VAR MI DİYE SORDUK"

- Ayrıca koltukları kendileri seçmişler. Talebinizi var mı diye sorduk "yok" deyip uçağa binmişler. Her sponsorluğun kendi bütçeleri var, bize talep ediyorlar ve yardımcı oluyoruz. Bana bir talep gelmedi, nasıl yardımcı olayım? Bakın Dallas'a git gel çok maliyetli. Geçen sene Japonya'ya gittiler ve businessta yardımcı olduk. Operasyon yoğunluğu var nasıl yardımcı olacaksın?

Editör: İbrahim KANBUR