CiddiGazete- Olay, Kadıköy Kalamış'ta bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, saat 22.30 restoranda iki grup arasında silahlı çatışma yaşandı. Peş peşe silah sesleri üzerine çok sayıda polis olay yerine sevk edildi.

Adrese giden ekipler, 7 kişinin silahla vurulduğunu belirledi. Silahla vurulanlardan 2'si hayatını kaybederken, 5 kişi yaralı halde hastaneye kaldırıldı.

YEMEKTE BİR ANDA SİLAHLAR ÇEKİLDİ

İddiaya göre, bir iş için bir araya gelen kalabalık bir guruptaki bir kişi, 90'lı yıllarda işlenen birçok faili meçhul cinayetlerde adı geçen ve Susurluk hükümlüsü eski özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ve emekli polis Şahin Aslan'ı da telefonla arayarak davet etti.

Aynı masada alkol alan ve sohbet eden yaklaşık 10 kişi arasında, henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

İKİ ESKİ POLİS ÖLDÜ

Gruptakilerden biri iddiaya göre ayağa kalkarak, 2 kişinin bacağına ateş etti. Daha sonra farklı kişilerce çekilen silahlar da ateşlendi. Eski özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ve emekli polis Şahin Aslan bu sırada vurularak can verdi. Olayda yaralanan Ayhan Çakar'ın da eski polis olduğu belirtildi.

7 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Yaralılar hakkında bilgi verilmezken, saldırının aydınlatılması için organize ve asayiş polisinin çalışma başlattığı öğrenildi. Polis ekipleri, hastanedeki 4 kişinin de aralarında bulunduğu 7 şüpheliye gözaltı işlemi uyguladı.