Maden göçtü işçiler kurtarıldı Maden göçtü işçiler kurtarıldı

CiddiGazete- TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetiminin beceriksizliği, Türkiye'ye gerginlik olarak yansıdı.

Suudilerin "Atatürk" yasağına Galatasaray da Fenerbahçe de boyun eğmedi. Takımlar maç için otelden çıkmayınca Süper Kupa finali iptal edilmek zorunda kaldı.

MAÇA GELSELERDİ NE OLURDU

Galatasaray ve Fenerbahçeli futbolcular ısınmaya Atatürk'lü tişörtlerle çıkma kararı aldı. Suudi yönetimi Atatürk'e de Atatürk ismi geçen pankarta da izin verilmeyeceğini duyurdu. TFF yönetimi Suudiler karşısında aciz kaldı; futbolcular yöneticilerden daha dik çıktı.

SUUDİ POLİSİ SALDIRMAK İÇİN VAZİYET ALDI

Gerginlikle ilgili temaslar sürerken takımların stada gelip ısınmaya Atatürk'lü tişörtle çıkma ihtimaline karşı Suudi Arabistan polisi soyunma odalarının önünde tedbir aldı!

Her iki takımın soyunma odalarının önüne yığılan Suudi polisine takımların sahaya Atatürk'lü tişört ve pankartla çıkmaları halinde müdahale etmeleri yönünde talimat verildi. Futbolcularımız stada gelmeyerek yaşanacak daha büyük bir skandalın da önüne geçildi.

"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" SESLERİNE TEPKİ

Stattaki az sayıda taraftar "Mustafa Kemal Atatürk'ün Askerleriyiz" diye bağırdı. Bu esnada stat hoparlöründen müzik sesi yükselince taraftarlar ıslıkla protesto etti.

ATATÜRK FOTOĞRAFLI FORMAYI STADA SOKMADILAR

Atatürk tişörtlerine müsaade etmeyen Suudi Arabistan yönetimi, Fenerbahçe'nin Cumhuriyet'in 100. yılına özel çıkardığı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu formayı giyen taraftarları da stada sokmadı.