Tolga Savacı hayatını kaybetti Tolga Savacı hayatını kaybetti

CiddiGazete- Galatasaray ile Fenerbahçe'nin oynayacağı Süper Kupa maçı, Suudi yetkililerin Atatürk posterleri ve pankartlarına izin vermemesi nedeniyle iptal edildi. TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe yayınladıkları ortak bildiri ile maçın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Karşı 30122Yaşananların ardından sosyal medyada örgütlenen taraftarlar, havalimanlarına akın etti. Atatürk'e karşı yapılan sansürün ardından sadece Fenerbahçe'yi ve Galatasaray'ı destekleyen futbolseverler, değil hemen her takımın taraftarları Riyad'dan dönen futbolcuları coşkulu bir şekilde karşıladı.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'dan kalkan özel uçakla İstanbul'a gelen ilk takım Galatasaray oldu. Sarı kırmızılı ekibi İstanbul Havalimanı'nda karşılayan futbolseverler sevgi gösterilerinde bulundu.

Karşı 30121

Fenerbahçe kafilesini taşıyan Türk Hava Yolları uçağı ise saat 06.15'te Sabiha Gökçen Havaalanı'na iniş yaptı.

Fenerbahçe takımı için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda toplanan taraftarlar, futbolcuları bayraklar ve tezahüratlarla karşıladı. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal kendilerini karşılamaya gelen taraftarlara teşekkür etti.