CiddiGazete- Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ile eşi Beril Talu, çevresini 150 milyon lira dolandırmakla suçlanıyordu. Kıvanç Talu ile eşi Beril Talu bugün gözaltına alındı. Yurt dışına kaçan çiftin Gürcistan'dan döndükleri sırada Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandığı duyuruldu.

İşin aslını gazeteci Selahattin Günday sosyal medya hesabından açıkladı. Kıvanç Talu ve Eşi Beril Talu'nun dün Gürcistan'dan kendilerinin geldiğini kaydeden Günday, savcılık yakalama kararı çıkarmadığı için çiftin evlerine gittiğini ve gözaltı işleminin bugün yapılabildiğini yazdı. Günday'ın paylaşımı şöyle:

Maden göçtü işçiler kurtarıldı Maden göçtü işçiler kurtarıldı

"Fenomen Kıvanç - Beril Talu çifti Gürcistan'dan kendileri geliyor. Ancak savcılık yakalama kararı çıkarmadığı için gözaltına alınmıyorlar. (Pasaportlarına el konulma kararı var sadece) Çift havalimanında avukatıyla birlikte evine gidiyor. Bir gün sonra gözaltı işlemi yapılıyor.

İkilinin hakkında yurt dışı çıkış yasağı (yasak gelmeden kaçmışlardı) olduğu için havalimanı girişinde sadece pasaportlara el konulabiliyor."

İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde işlemleri yapılan çift, iddiaları kabul etmeyerek "Onlar bize borç para vermişlerdi. Tefecilik yapıyorlardı. Asıl suçlu onlar" dedi.

Ponzi sistemiyle yakın çevrelerinin paralarını aldığı iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Çift adliyeye sevk sırasında sorulara cevap vermedi.

"Var Böyle Tipler" adlı hesaplarıyla sosyal medyada tanınan Kıvanç Talu ve Beril Talu'nun reklam bütçesine yatırım yapanlara yüksek kar vaat ederek çok sayıda kişiden 150 milyon lira topladığı iddia edilmişti.

İKİSİ DE TUTUKLANDI

Talu çifti, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezavine gönderildi.