CiddiGazete- Millet İttifakı, 14 Mayıs seçimleri için son mitingini Ankara Tandoğan Meydanı'nda yaptı.

mansur kemal

Sinan Oğan boşta kaldı Sinan Oğan boşta kaldı

Mansur Yavaş, mitinge eşi Nursen Yavaş'ın yanısıra, İngiltere'den gelen torunu Mansur Kemal ile birlikte çıktı.

İLK KONUŞMAYI EV SAHİBİ MANSUR YAVAŞ YAPTI

Yüz binlerce vatandaşın toplandığı Tandoğan Meydanı'nda mikrofonu alan ilk isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu... Başkan Yavaş'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- 2019 yılında bugün yaşadıklarımızın hemen hemen hepsini yaşadık. Anketlerde geri kaldıklarını görünce her türlü iftirayı attılar.

- Ankara halkı bunlara inanmadı. Dolayısıyla Ankara'da ayrıştırıcı siyaset ortadan kalktı.

- İnsanlar 25 yıl aynı yönetimi görünce onların ayrıştırıcı siyaseti görünce başka yönetimi denemedi ama 25 yıl sonra bir deneme yaptı ve Ankara halkı belediyeciliğin ne olduğunu gördü.

- Pandemi döneminde 40 bin öğrenciye 10'ar GB internet verdik. Sayın Cumhurbaşkanı da 21 yıldır verilmeyen interneti seçimden sonra vereceğini söylüyor.

- Yine birer aylık doğal gaz ücretleriyle sadece mutfakta harcanan gazın ücretini bir yıl ayrılmayacak. Bu seçim zamanı yapılıyor. Halbuki bu kardeşiniz geçen yıl ve bu yıl tam 200 bin aileye doğal gaz yardımı yaptı.

JELİBONCU KAFA, KASET, KUMPAS!...

- Ankara'da bir jeliboncu kafa var. Ta 1994 yılında bile aday olabilmek için rakibine kumpas kurduğu iddiaları var.

- Bu kafa kendi partisinden olan kişiye bile tuzak kurdu. Fakat o tuzak kurduğu şahısla şimdi yan yana çalışmak zorunda kalıyor.

- FETÖ döneminde başlayan kaset komploları yine bir şekilde konuşuluyor, Muharrem İnce ile ilgili aynı şeyleri ortaya çıkardılar. Ama bunun başlangıcı nerede? Yıllardır Ankara'da sahte broşür dağıtılıyor.

- Ha birinin özel hayatını kaydedip siyaseten kullanmışsınız, ha genel başkanımızla ilgisi olmayan montaj videolarını sahnede göstermişsiniz. Ne farkı var?

"OSMAN ÖCALAN'I TELEVİZYONLARA ÇIKARDILAR"

- Artık yeter. Bu ülkede nefret siyaseti ortadan kalkacak.

- Aynısını söylüyorlar, 2019 seçimlerinde "bunlar seçimleri kazanırsa devletin bekası tehlikeye girer" dediler.

- Öyle bir şey olmadı. Kazandık. Açılım döneminde PKK'nın dayatmasıyla "Ne mutlu Türk'üm diyene" yazılarını kaldırdılar, Andımız'ı kaldırdılar, tabelalardaki T.C. yazısını kaldırdılar.

- Ve biz seçimi kazanır kazanmaz geldik T.C. tabelalarını layık olduğu yere astık.

- Arkasından İstanbul seçimini iptal ettiler ama baktılar ki Millet İttifakı'nın hiçbir belediyesinde ayrımcılık yok; başka yollara başvurdular.

- "Ekrem Bey'e oy vermeyin" dediler ama İstanbul halkı dik durdu.

- 33 askerimizin şehit edilmesi emrini veren Osman Öcalan'ı televizyonlara çıkardılar. Ekrem Bey'e oy vermeyin diye.

- O da yetmedi, bebek katilinin mektubunu televizyonda okuttular.

- İktidarda kalmak için "Gerekirse papaz cübbesi giyerim" diyen bunlar değil miydi?

kılıçdaroğlu tand1

KILIÇDAROĞLU: DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?

Samsun'dan gelip Millet İttifakı'nın final mitingine katılan Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

"Hazır mıyız? Değişime hazır mısınız? Bu ülkeye demokrasi getirmeye hazır mısınız? Söz veriyorum ben de hazırım. Bu ülkenin insanı için çalışacağım. Demokrasiyi getireceğiz. Ülkemizi tüm dünyaya demokrasiyi demokratik yollarla getiren ülke olarak tanıtacağız. Bu ülkenin gençleri ve kadınları otoriter yönetimi demokratik yollarla değiştirecekler.

Bütün sandıklarda temsilcilerimiz var. Bahar havası içinde sandığa gidin. Şenlik havası olsun Türkiye'de. Gülere gittik, oyumuzu kullandık ve Türkiye'ye demokrasiyi getirdik diyeceksiniz. Söz mü? Sİnan Ateş'in katillerini bulup kulaklarından yakalayıp adalete teslim edeceğim. Benim saraylarda oturma alışkanlığım yok. Size söz veriyorum. Şarkılar türkülerle beraber Gazi Mustafa Kemal'in Çankaya Köşkü'ne gideceğiz.

Türkiye'yi 5'li çetelerden kurtaracağım. Benim Cumhurbaşkanı olmamam için her iftirayı attılar. Onlar saraya güveniyor Bay Kemal halka güveniyor. Bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim. Bu ülkenin sorunlarına talibim ben.