CiddiGazete- CHP'den bir yıl süreyle ihraç edilen ve 10 gün önce cezası biten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez kesin ihraç istemiyle yeniden Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Tanju Özcan, kararın ardından sosyal medya hesabından tek kelimelik paylaşım yaptı. Özcan tweetinde "Başkaldırıyorum..." dedi.

CHP Ankara'da geri sayım CHP Ankara'da geri sayım

İL BAŞKANLARININ AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son günlerde CHP yönetimine yönelik "değişim" mesajları veriyordu. Özcan, CHP'li il başkanlarının bugünkü ortak açıklamasını ise şu ifadelerle değerlendirdi:

Canan Kaftancıoğlu'nun 55'i atama olarak göreve gelen CHP İl Başkanları ortak açıklamasını okudum. 'Çevir kazı yanmasın' gibi bir açıklama olmuş. Neredeyse hiç suçu olmayan, listeler için fikri dahi sorulmayan örgütlere; "Suç biraz da bizim" anlamına gelecek sözler söyletilmiş. Kabul etmiyorum! Örgütlerin bu seçim sebebiyle suçlanması haksızlıktır. "Kral çıplak." Seçimi kaybeden Sayın Genel Başkan, onu bunu değiştirerek günü kurtarmaya çalışacağına, derhal kendi değişiminin önünü açacak kurultay zamanını açıklamalıdır.