CiddiGazete- CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Açık ve net söylüyorum; değil altılı masa, Türkiye'nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16'lı masa kuracağım” sözlerine tepki gösterdi.

Tanju Özcan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Grup toplantısında Sayın Genel Başkanımız ‘Gerekirse 6’lı masa yerine 16’lı masa kurarız’ dedi. Bu konuşmadan sonra şöyle kaba bir hesap yaptım. Biz 6’lı masada bulunan kendimiz ve İYİ Parti hariç, oylarının toplamının %1 bile ettiğine emin olmadığım 4 partiye 35 milletvekili verdik. Masa 16’ya çıkarsa; 35 bölü 4, çarpı 16, eşittir 140 milletvekili vermemiz gerekecek. Sayın Genel Başkan hesap uzmanı ama ben 16’lı masanın siyasi maliyetini bir daha hesaplamasını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

'KRAL ÇIPLAK DİYEBİLSİNLER'

Sosyal medya hesabından CHP üyeleri ve CHP’ye oy verenlere de seslenen Özcan, “Yarın Ankara’da Sayın Genel Başkan’ın başkanlığında CHP İl Başkanları toplantısı yapılacak. Tüm CHP’li üyelere ve CHP’ye oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum; lütfen bu akşam herkes kendi ilindeki CHP İl Başkanı’nı arasın ve halkın düşüncelerini paylaşsın. Onlar da sizden aldıkları cesaretle yarın Sayın Genel Başkan’a düşüncelerini cesurca ve özgürce ifade edip ‘Kral çıplak’ diyebilsinler. Gerçekleri İl Başkanlarından dinlemek Sayın Genel Başkan’ın en doğal hakkıdır” mesajını paylaştı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin umutsuzluğa kapılma hakkı da yoktur, yetkisi de yoktur. Hiçbirimiz umutsuzluğa kapılmayacağız. En zor koşullarda Türkiye'yi aydınlığa çıkarmak bizim görevimizdir, tarihin bize yüklediği bir görevdir bu.

Kimdir bu Veysel Şahin Kimdir bu Veysel Şahin

Açık ve net söylüyorum; değil altılı masa, Türkiye'nin aydınlığa çıkması için gerekirse 16'lı masa kuracağım. Yeter ki Türkiye'yi aydınlığa çıkaralım. Bu Duyun-u Umumiye kabinesini mutlaka ama mutlaka göndereceğiz ve bunun onuru 25 milyon kişiye ait olacak!” diye konuşmuştu.