CiddiGazete- 2019 yılında evlendiği Ünsal Ban'a boşanma davası açan AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nden bugün de içerik kaldırma kararı aldırdı.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Ufak at Meral Akşener'den Erdoğan'a: Ufak at

Son üç gündür düzenli şekilde Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nden "içeriğin yayından çıkartılması" kararı aldıran Zehra Taşkesenlioğlu Ban, mahkemenin "içerik kaldırma kararı" haberinin de yayından kaldırılması için talepte bulundu. Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, vermiş olduğu kararın haberleştirilmesine de yasak getirdi.

KARDEŞ AKP'DE VEKİL, AĞABEY ESKİ BANK ASYA VE SPK YÖNETİCİSİ

Zehra Taşkesenlioğlu Ban'ın ağabeyi Ali Taşkesenlioğlu, FETÖ iltisakı nedeniyle kapatılan Bank Asya'da 1996-2012 yılları arasında üst düzey yöneticilik yaptı. Daha sonra Halk Bankası yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü oldu.

2018 yılında Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı koltuğuna oturan Ali Taşkesenlioğlu, bu görevi 2022 yılının Nisan ayına kadar sürdürdü.

Öte yandan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ali Taşkesenlioğlu hakkındaki rüşvet iddialarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı.