CiddiGazete- Türkiye'nin en büyük otomotiv üreticilerinden Tofaş Otomobil, 30 Aralık'ta şalter indirip 15 gün tatile çıkacak.

Bursa'daki fabrikada yıl sonu envanter sayımı ve üretim hatlarında yapılacak bakım ve yatırım çalışmaları sebebiyle 15 gün üretime ara verileceği duyuruldu. 30 Aralık'ta duracak üretim 16 Ocak'ta tekrar başlayacak.

DOBLO MODELİNİN SONU GELDİ

Tofaş'ın Yeni Fiat Doblo modelinin, Stellantis'in İspanya'daki Vigo fabrikasında üretileceği kamuoyu ile paylaşılmasının ardından gözler Bursa'daki fabrikaya çevrilmişti.

2022 yılı sonuna kadar Tofaş Fabrikası'nda devam edeceği açıklanan mevcut Fiat Doblo modelinin üretiminin ihracat pazarlarından gelen talep doğrultusunda Türkiye, Kuzey Amerika, Kanada, Orta Doğu ve Afrika için 2023 yıl sonuna kadar uzatılması dahil, Tofaş Fabrikası'nda üretilecek yeni ürünler konusundaki çalışmalar ve değerlendirmeler devam ederken, kesinleşen önemli bilgilerin kamuoyuna duyurulacağı öğrenildi.

Yeni yıla girmeye hazırlanan fabrikada Amerika pazarı için üretilen Doblo'nun 636 modeli ile Euro Market için üretilen Doblo 263 modelinin 2022 yılı sonu itibarıyla sona ereceği, Doblo 263 modelinin Türkiye Market üretimlerinin ise 2023 sonuna kadar devam edeceği belirtildi.