CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir askerin şehit olduğunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

- Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 29 Ağustos 2023 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Buğra Çalgay, meydana gelen araç kazası sonucu ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Buse Tosun'dan altın madalya Buse Tosun'dan altın madalya

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

AİLESİ ACI HABERİ TOKAT'TA ALDI

Şehit Buğra Çalgay'ın acı haberi Tokat'ta yaşayan ailesine ulaştı. Acı haberi şehidin babası Çetin Çalgay'a mülki ve askeri yetkililer verdi. Evli ve 1 çocuk babası olan şehit Çavuş Buğra Çalgay, yarın Çorum Akşemseddin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Çorum Şehitliği'ne defnedilecek.

ÇORUM VE TOKAT'TA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Çorum ve Tokat'ta yapılması planlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, her iki valinin aldığı kararla iptal edildi.