CiddiGazete- Depremin yıktığı illerdeki AKP tepkisi milletvekili aday tanıtım toplantılarına yansıdı. Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yapılan aday tanıtım toplantısına vatandaştan çok milletvekili adayının olması dikkat çekti.

Toplantıda AKP Hatay Milletvekili adayları Adem Yeşildal, Kemal Karahan, Ahmet Alper Soylu, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Zehra Eren, Cengiz Yıldız, Filiz Özçörekçi, Mehmet Hakan Yılmaz, Halil Ersen Doğan ve Necmiddin Çito, katılım sağlayan az sayıdaki vatandaşa tanıtıldı.

AKP MKYK üyesi Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu tarafından dua yapılması için emekli din dersi öğretmeni Ergüder Aksoy kürsüye davet edildi. Aksoy, skandal açıklamalar yaptı.

AKSOY'DAN SKANDAL SÖZLER

Ergüder Aksoy, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde en çok etkilenen yerlerden olan Antakya için şöyle söyledi:

"Antakya... Antakya kardeşlerim... Siz hepiniz Yasin'i Şerif'i çok iyi tanırsınız. İkinci sayfayı da çok iyi tanırsınız. Antakya'nın diğer adı ‘Karya topluluğu.' İsa peygamber zamanında kafir müşrik idiler. Oraya o mübarek İslam için gönderdi iki halifesini, görevlisini, reddettiler, onları şehit ettiler. Cenabı Hak ne dedi? Bir sayha ki, bir nara ki... Ödlerini kopardı, Antakya'yı sildi Allah, Muhammed ümmetine 'buyurun bu kent sizin olsun' dedi.

"BUNA FELAKET DEDİLER, BEN RAHMET DİYORUM"

Ama bu kent nasıl bir mozaik böyle... Hep onun şiirsel tarafı üzerinde duruyoruz. Hayır orada her dinden her mezhepten, öyle bir karışık homojen ki... Hayır ak insanının görevi orayı tamamen Kur'an, İslam ve Muhammed Aleyhisselam çapında İslamize etmekle görevlidir. Allah'tan görevdir bu. Öyleyse bu ikinci sayha oldu Antakya'ya... Kardeşlerim buna bir felaket dedi. Ben de rahmet diyorum. Niye biliyor musunuz? Bir arabacı atını sürerken at biraz yorulunca kırbaç vurur ona...

"ALLAH'IN KAMÇISI!"

İşte bu millete 11 vilayet şahsında, 85 milyona bir kırbaç Allah'tan... O bir kamçıydı... Niçin? Çünkü o 50 bini şehit ederek cennete aldı Allah, ötekiler maddi olarak... O halde Antakya (eliyle milletvekili adaylarını göstererek) bu aslanları bekliyor ki artık tümüyle hepsi ak olsun."

HÜSEYİN YAYMAN ALKIŞLAMADI

Törene katılanlar bu sözleri alkışlarken, depremde 11 yakınını kaybeden milletvekili Hüseyin Yayman bu sözleri alkışlamadı.