CiddiGazete- ABD Başkanı Donald Trump, coronavirüs salgınına karşı alınan karantina önlemlerinin, gelecekteki enfeksiyon riskini önlemediğini söyledi.

Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirip gazetecilerin sorularını cevapladı.

NTV’nin aktardığına göre, coronavirüsün ülkenin bazı bölgelerinde hâlâ çok yaygın olduğunu ve insanların gardlarını düşürmemesi gerektiğini vurgulayan Trump, "Tüm Amerikalılar şunu bilmeli, sürekli karantina, istediğimiz sonuca ulaşmak için uygulanabilir bir yöntem değil. Bu yöntemin, zararı yararından çok" dedi.

Dünyanın birçok noktasında salgının tekrar hız kazandığına işaret eden Trump, "Karantinalar, Covid-19'un gelecekte bulaşmasını engellemiyor. Bu karantinaların amacı, virüse karşı hastaneler başta olmak üzere kapasite geliştirilmesi, hastalık hakkında daha çok bilgi edinme, aşı ve tedavi geliştirme için zaman kazanmaktı" ifadelerini kullandı.

TİK TOK’UN SATIŞI

Öte yandan Trump, Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'un ABD'ye satılması durumunda Hazine Bakanlığı’na pay verilmesi gerektiğini belirterek, "Ben TikTok'u yasaklama tehditini yaparak, bu platform için bir değer oluşturdum. Bence bunun satışından büyük bir yüzdeyi hak ettik" diye konuştu.