Sosyal medya yüzyıllardır halının altına süpürdüğümüz pislikleri ortaya döküyor. Bu durum eski ezberleri bozuyor, sorgulamanın önünü açıyor.

Sadece güncel olaylarda değil; tarihi, dini bilgilerimizdeki yanlışlar da Kastamonu ilçelerindeki sel gibi önüne kattığı her yanlışı denize sürüklüyor. Eski ezberlerimizdeki yanlışlardan arınmak Türk uyanışının önünü açmaktadır.

Türk "muhafazakarlığı" dediğimiz ucube aslında Arap ve Fars kültür emperyalizminin değnekçiliğidir. Türk sağının "muhafazakarlık" aşkıyla Cumhuriyet döneminde savunduğu değerler de sosyal medya selinin önünde çalı çırpı, kütükler gibi sürükleniyor.

Küreselleşmede ayakta kalmanın tek yolu Bilge Kağan'ın öğütüne uyarak "titreyip kendine, özüne dönmektir..."

Sosyal medya Türk'ü titretmeye başlamıştır. Batı'da başlayan reform hareketleri ile kilise yobazlığı dizginlenip bilimin önünü açılmıştır. Türk dünyasının uyanış ve silkinip ayağa kalkma hareketleri sosyal medyada başlamıştır.

★★★

BİLGİ ÇAĞINDA YENİLENEREK GELİŞMEK

Ben düşüncelerimin tutsağı değil hakanıyım.

Öğrendiğim yeni bilgiler ışığında geçmişte savunduklarımı gözden geçiririm, bazılarını değiştiririm, bazılarını çöpe atarım.

21. yy Bilgi Çağı. Bilgiler ışık hızında akıyor. 50 yıl önce 3 aylık araştırma ile ulaşacağınız bilgilere şimdi 3 saniyede ulaşabiliyoruz.

Son 150 yıldaki buluşlar insanlık tarihinin geriye doğru 5 milyon yılından daha fazladır.

Bu, şu anlama gelir: Günümüzde bilgilerini, düşüncelerini 3 yıl güncellemeyen bir kişi Ortaçağda 600 yıl aynı bilgilerle ömür tüketen kuşaklar gibidir.

İtiraf ediyorum: Ben 10 yıl önceki ben değilim.

İtiraf ediyorum: Ben 50 yıl önceki düşüncelerimin çoğunu yeni bilgiler ışığında güncelledim.

50 Yıl önce benim millet tanımım "Dili bir, dini bir" diye başlardı.

50 Yıl önce İslam'ın Türk milletini asimile olmaktan/erimekten koruduğuna inanırdım. Ama şimdi Emevilerin sunduğu İslam'ın Türkleri Araplaştırdığına inanıyorum. Edindiğim yeni bilgilerle Türklerin Bedevi töresi ve İslam dini arasında bir sınır belirleyemediğini gördüm.

Macaristan'da Turan Kurultayı başlamış.

Hadi gel şimdi, bu kurultayın, geçmişte beynimize yaptığımız gecekonduları yıkmasına karşı çık?..

★★★

Mısırlı, Suudlu müslümanlar, imamlar önce Arap milliyetçisidir, İranlı mollalar Fars ırkçısıdır hatta. Yunanlı papazları, İsrailli hahamları zaten herkes biliyor, onları saymıyorum.

Türk milletinin bahtsızlığı imamların çoğunluğunun Türk düşmanı olmalarıdır. Balkan Savaşı, Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı'nda da böyleydi bunlar.

Kur'an'da "Türk düşmanlığı farzdır" diye bir ayet mi var yoksa?..