CiddiGazete- Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sona erdi. Bakanlıkta gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantı sonrasında ise herhangi bir asgari ücret rakamı açıklanmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamasına göre, üçüncü toplantının ardından asgari ücret zammının karara bağlanması bekleniyor.

Açlık sınırı asgari ücreti aştı Açlık sınırı asgari ücreti aştı

"TEKLİFİMİZ 9 BİN TL"

Toplantı sonrası açıklama yapan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, "Bizim teklifimiz 9 bin TL. Altında teklif gelirse masaya oturmayacağız" dedi.

"BU MESELENİN İÇİNDE OLMAYIZ"

Atalay, "20 gündür süren bir süreç, arkadaşlar üçüncü toplantıyı yaptılar. Beni de buraya çağırdılar. Türk-İş 40 senedir bir araştırma yapıyor. Ayın birinde Türk-İş'in açlık sınırı 7 bin 785 TL, yoksulluk sınırı 10 bin TL. Böyle bir ifade kullanmıştık, bu ifade üzerinden 20 gündür Türk-İş'in teklifi 7 bin 785 TL dendi. Bizim bu zamana kadar hiçbir teklifimiz olmadı. Şimdi teklifi yukarıda Bakan Bey'e, komisyona söyledim. Türk-İş'in resmi teklifi 9 bin TL'dir. Verirlerse masaya oturur, görüşür imzalarız, vermezlerse bu meselenin içinde olmayız" ifadelerini kullandı.