CiddiGazete- Yoğun bakımda tedavisi süren televizyon programcısı, yazar ve sunucu Metin Uca, 62 yaşında hayatını kaybetti.

Dün İstanbul'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda veda töreni düzenlenmesinin ardından Uca, bugün Ankara Kocatepe Camii'nden son yolcuğuna uğurlandı.

NAMAZ SIRASINDA GERGİNLİK

Metin Uca için cenaze namazının kılındığı sırada gerginlik yaşandı. Cenaze namazı kılınacağı sırada ön tarafa gelen bir kişi "Metin Uca camiye getirilmeyi istemiyordu" diyerek bağırdı. Bunun üzerine cenazeye katılanlar tepki gösterdi. İmam tepkileri rağmen namazı kıldırdı.

Esenyurt'taki tacizci tutuklandı Esenyurt'taki tacizci tutuklandı

Cenaze namazının kılınmasını istemeyen iki kişi uzaklaşmaya çalışırken arkadan gelen Uca'nın yakınları protestocularla önce konuşmak istedi sonra da vurmaya başladı. Gerginlik artınca protestocu iki kişi kaçarak uzaklaştı.

YAKILMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Metin Uca, daha önce konuk olduğu bir programda ölümden korkmadığını ve güzel öleceğini düşündüğünü belirterek vasiyetinden bahsetmişti.

Yakılmak istediğini söyleyen Uca’nın vasiyeti şöyle:

"Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum."