CiddiGazete- Trabzonspor'da gündemin 1 numaralı maddesi haline gelen kaptan Uğurcan Çakır ile ilgili son günlerde ortaya atılan transfer dedikodularına başkan Ertuğrul Doğan'dan net cevap geldi. Yayıncı kuruluşa konuşan Doğan, Uğurcan'ın Avrupa'da bir takıma gitmesini istediklerini söyledi. İşte Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarından satır başları:

"TRABZONSPOR KAPTANINI VERMEZ"

- Kaptan konusu özel bir konu. Kaptan Trabzonspor’un kaptanı. Bunun bu şekilde konuşulması hoşuma gitmiyor. Trabzonspor, kaptanını o istemedikçe hiçbir kulübe vermez. Bunu çok net söylüyorum. Böyle bir şeyi düşünmeyi aklımızdan da geçirmiyoruz. Zaten Türkiye'yi konuşmuyorum onunla alakalı konuşacak konu yok. Sonuçta Uğurcan bizim kardeşimiz, kaptanımız, her yönüyle örnek bir sporcu. Kendisi her zaman 'Trabzonspor’un çıkarları neyse onu yaparım' diyor. Bu konuda taviz vermedi, her yerde bunu belirtiyor.

"GİTMEK İSTERSE SARILIR GÖNDERİRİZ"

- Bizler Uğurcan'ın iyiliğini isteriz. Avrupa’nın önemli kulüplerinden bir tanesi Uğurcan'a talip olursa, Uğurcan da gitmek isterse, sarılıp göndeririz. Ama zaten Uğurcan'ın Türkiye içinde böyle bir talebi olmaz. Ara sıra böyle gündemler oluşuyor. Böyle bir şey söz konusu değil.

BJELICA İLE İLGİLİ SÖZLERİ...

- Biz hocamızla anlaşma zamanımızda bu yılı da planladık. Bu yılın başında oluşacak zaman kaybının önüne geçmeye çalıştık. İlk görüşmemizden itibaren Trabzonspor'a gelmeyi ne kadar istekli olduğunu gösterdi. Önümüzdeki sezonu planlaması noktasında o hırsı gördük. Kendisi inanılmaz çalışıyor. Yapılması gereken transferlerle ilgili ciddi çalışma yürütüyor. Her gün anlık olarak bizlerle bunu paylaşıyor. Biz de onun tavsiyeleri doğrultusunda çalışmaları yürütüyoruz. Zaten 1 tane transfer var ama açıklayamadık.

"BAZI ŞEYLERİN YANSIMAMASI İÇİN DİKKATLİYİZ"

Transferle ilgili devam eden çalışmalara da değinen Ertuğrul Doğan, "Taraftarda bekliyor ama her şey yöntem dahilinde, kulübe maddi zarar vermemek için belli şeylerin yansımaması için çok dikkatliyiz. Her şey Trabzonspor taraftarını daha mutlu etmek için.

Yıllardır buradayım. Trabzonspor her zaman zirveye oynamak zorunda. Şartlar ne olursa olsun bizde bunun bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

"3 OYUNCU BİTME AŞAMASINDA"

Transfer süreci ile ilgili 2 oyuncunun bittiğini, 3 oyuncunun da bitme aşamasında olduğunu kaydeden Doğan, "Biten 2 oyuncumuz var. Bitme aşamasında 3 oyuncumuz var. İsim belirtemeyeceğim. Bunu deme şansımız yok. Yakın zaman içinde yaptığımız transferleri yavaş yavaş açıklayacağız" diye konuştu.

Stat sponsorluğu ile ilgili ise Doğan, "Stat sponsorluğu konusu son aşamada. İnşallah önümüzdeki günlerde bunla ilgili açıklamayı yapacağız diye planlıyoruz" derken forma lansmanı ile ilgili de "Cumartesi planlıyız. Yani şöyle iddialı olacak ama? Daha önce benzeri olmamış bir forma lansmanı olacak. Ekibimiz çok ciddi çalıştı bu konuda. Ben dün akşam itibariyle tamamını seyrettim çok iyi" dedi.