CiddiGazete- 1968 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde "Ülkü Ocağı" kuran, 1969 yılında ise "Ülkü Ocakları Birliği"nin kurucu genel başkanı olan tıp hekimi/yazar Dr. İbrahim Doğan hayatını kaybetti.

Türk milliyetçileri iftarda buluştu Türk milliyetçileri iftarda buluştu

İbrahim Doğan, 1970 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde meydana gelen silahlı çatışmada bir hekimin hayatını kaybetmesi üzerine tutuklanarak dört yıl cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra tıp fakültesi ve uzmanlık eğitimini tamamlayan Doğan, 1979 yılından itibaren uzman hekim olarak hastanelerde, TBMM'de ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac organizasyonlarında yönetici olarak görev aldı.

"Akıldan Kaleme" adını verdiği kitabı yazarak özellikle 1960-1980 yılları arasında yaşanan olayların kendi hayatı ile Türkiye'ye etkilerini tarihe not düştü.

Doğan 9Haz2İbrahim Doğan, kitabının ön sözünde, "Bugün dünü hatırlamayan, hatta hiç bilmeyen bir nesil yetişmiş durumda. İşte bu nesle o dönemi hatırlatmak ve onların biraz olsun düşünmelerini sağlamak amacıyla bir 60 yılı bulacaksınız bu kitapta" dedi.

İbrahim Doğan'ı hatırlamayan MHP, Ülkü Ocakları ve Devlet Bahçeli, vefat haberiyle ilgili henüz her hangi bir taziye mesajı yayımlamadı.

Doğan, bugün (pazar) ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Editör: İbrahim KANBUR