CiddiGazete- Antalya'ya gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Rusya ve Ukrayna savaşından Antalyalıların etkilendiğini dile getirerek, "Biz herhangi bir milliyete herhangi bir ırka değil, Türk halkının ekonomik refahını ve güvenliğini etkileyen dünyanın neresinde olursa olsun her türlü göçe karşıyız" dedi.

"ALINAN MAAŞLA KİRA ÖDENEMİYOR"

Kontrolsüz bir şekilde Rus ve Ukraynalı göçünün ülkemize Antalya'ya, Muğla'ya yerleşmesine de karşı olduklarını söyleyen Özdağ, il başkanlığında yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

- Rusya- Ukrayna savaşı Antalya'ya ve ilçelerine bu iki ülkeden büyük bir göçe neden olmuştur. Bu göç Antalya'da zaten ekonomik krizle boğuşan ve enflasyonun altında ezilen halkın yaşadığı şartları artık taşınamaz hale getirmiştir.

- Özellikle sabit gelirliler, devlet memurları Antalya'da insanca yaşama imkânlarını gittikçe yitirmektedirler. Birçok devlet memurları Antalya ve ilçelerinden tayin istemek durumundadır.

- Çünkü aldığı maaşla kiraları ödemesi mümkün olmaktan çıkmıştır. Orta seviyede bir apartman dairesinin kirası 12 bin- 15 bin liraya normal bir semtte çıktığı görülmektedir.

- Bunun herhangi bir Türk vatandaşının Antalya'da karşılaması mümkün değildir. Her geçen gün Antalya'nın en gözde ve seçkin semtlerinden başlayarak ilçelere yayılacak şekilde Antalyalılar oturdukları evleri yabancılara terk ederek çıkmaktadırlar.

"ANTALYA'YA, MUĞLA'YA YERLEŞMESİNE DE KARŞIYIZ"

- Biz nasıl Suriye'den Afganistan'dan, İran'dan, Afrika'dan ülkemize gerçekleşen ve kavimler göçüne benzeyen 13 milyona ulaşmış büyük göçe karşıysak. Antalya'dan Muğla'dan yurttaşlarımızın hayat standardının bozulmasına neden olacak.

AKP'nin başörtüsü teklifinde imza krizi AKP'nin başörtüsü teklifinde imza krizi

- Onların evlerini barklarını terk etmesine neden olacak kontrolsüz bir şekilde Rus ve Ukrayna göçünün ülkemize Antalya'ya, Muğla'ya yerleşmesine de karşıyız.

"SURİYELİLERİ DE TURİST OLARAK BEKLERİZ"

"Türk halkının ekonomik refahını ve güvenliğini etkileyen dünyanın neresinde olursa olsun her türlü göçe karşıyız" diyen Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

- Bazen sosyal medyada Zafer Partisi'ne yönelik kötü niyetli sözde sorular olduğunu görüyoruz. Daha önce cevabını vermiştik. Şimdi de veriyoruz. Biz herhangi bir milliyete herhangi bir ırka değil, Türk halkının ekonomik refahını ve güvenliğini etkileyen dünyanın neresinde olursa olsun her türlü göçe karşıyız.

- Turist olarak gelsinler ülkemizde kalsınlar tatillerini yapsınlar. Türkiye'nin turistik yerlerini gezsinler, güneşimizden kumsalımızdan faydalansınlar onları en iyi şekilde ağırlayalım ama ülkemizde kalıcı bir halde yerleşmeyi düşünmelerini ve Türk halkının refahını huzurunu olumsuz şekilde etkilemelerini asla istemiyoruz, müsaade de etmeyiz.

- Rusya ve Ukrayna'da gerçekleşen göçün de geçici olmasını ve savaş ona erer ermez vatanlarına geri dönmelerini ısrarla talep ediyoruz.

- Tekrar ülkeleri barışa kavuştuğunda vatanlarına döndükten sonra ülkemizde turist olarak bekleriz. Suriyelileri de vatanlarına döndükten sonra Türkiye'ye turist olarak beklediğimiz gibi.