CiddiGazete- Türkiye, Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için geri sayıma geçti. Siyaset kulisleri hareketlenirken, partiler de seçim atmosferine girdi.

AKŞENER ÇAĞRI YAPMIŞTI

Genel seçimlerdeki ittifakların devam edip etmeyeceği merak edilirken, açıklama İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Akşener, dün Afyon'da yaptığı konuşmada tüm siyasi partilere "İttifaklar olmadan seçime girelim" çağrısı yaptı. İyi Parti Genel Başkanı, isim vermeden Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi.

ZAFER PARTİSİ'NDEN YEREL SEÇİM KARARI

İyi Parti'nin ardından Zafer Partisi de yerel seçimler için kararını verdi. Genel Başkan Ümit Özdağ, parti olarak yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkartacaklarını söyledi.

"Kimse bize 'partiler üstü' masalını anlatmasın" diyen Özdağ, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için dikkat çeken ifadeler kullandı.

İMAMOĞLU İÇİN SERT ELEŞTİRİLER

Mehmet Şimşek yine 'sabır' dedi Mehmet Şimşek yine 'sabır' dedi

"İstanbul'da, 5 yıl süreyle hizmet imkanını doğru dürüst değerlendirmeyip, kendi kişisel kariyer planlamasını yapan bir belediye başkanının İstanbul için faydalı olacağını düşünmüyorum" diyen Özdağ, İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

"VAKTİNİ İSTANBUL'A AYIRMAK YERİNE..."

Sözcü Gazetesi'ne konuşan Özdağ, açıklamasının devamında şöyle dedi:

"İmamoğlu geçen seçimlerde çok büyük bir destek bularak seçimleri kazandı. Bunu doğru bir şekilde değerlendirmesi durumunda bugün böyle bir konuyu konuşmuyor olurduk ama İmamoğlu vaktini İstanbul'a ayırmak yerine sürekli Cumhuriyet Halk Partisi başkanlığı ve cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde durdu ve bugün gelmiş olduğumuz yer, 'Beni desteklerseniz kazanırım' noktası."