CiddiGazete- İçişleri Bakanlığı'nın "iç savaş kışkırtıcılığı" suçlamasıyla hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurduğu Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve yardımcısına tepki gösteren Özdağ, "Canınız cehenneme. Hiçbir suç duyurunuz bizin Türkiye'nin huzuru için vermiş olduğumuz mücadeleyi engelleyemeyecek" dedi.

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KOMPLOLARIN MERKEZİ"

"Türkiye'de iç savaş çıkacağını" iddia eden Özdağ, "Türkiye'nin iç güvenliğini sağlama konusunda görevli İçişleri Bakanlığı, en önemli bakanlıkların başındadır. Bu hassas bakanlık, 20 yıldan bu yana Türk devletine karşı kurulan iç ve dış komploları engellemek yerine, komploların merkezi olmuştur" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- 2002-2014 sürecinde FETÖ'nün en etkili olduğu bakanlıkların başında İçişleri Bakanlığı geliyordu. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminden sonra bakanlığın sağlam temeller üstüne oturtulması gerekiyordu.

- Türkiye'nin iç güvenliğini sağlama konusunda görevli İçişleri Bakanlığı, en önemli bakanlıkların başındadır. Bu hassas bakanlık, 20 yıldan bu yana Türk devletine karşı kurulan iç ve dış komploları engellemek yerine, komploların merkezi olmuştur.

- 2002-2014 sürecinde FETÖ'nün en etkili olduğu bakanlıkların başında İçişleri Bakanlığı geliyordu. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminden sonra bakanlığın sağlam temeller üstüne oturtulması gerekiyordu.

- 2011'den bu yana ülkemize, çoğu kendi ülkelerinde iç savaş deneyiminden geçmiş, travmalı, 10 milyonu aşan insan sokulmuştur.

- Türkiye'de bu insanları sosyal taban olarak kendisine alan, selefi terör örgütü şebekeleri oluşmuştur. Suriyeli uyuşturucu mafyası, her geçen ülkemizde biraz daha güçleniyor ve yaygınlık kazanıyor.

- IŞİD'in lideri İstanbul'da yakalandı. Süleyman Soylu bile biliyor, hepimiz biliyoruz. IŞİD'in lideri İstanbul'da yakalandıysa, IŞİD'in karargahı da İstanbul'dadır.

- AKP'nin, PKK terör örgütü ile müzakere yaptığı dönemde de o müzakerelerin en önde gelen savunucularından biriydi.

- Ben, Abdullah Gül olmak üzere bütün devlet yönetimi, terörle müzakerenin ağır bedel ödeteceği konusunda sözlü ve yazılı olarak uyarırken; Soylu, Türk ilçelerinin PKK'nın eline geçmesine neden olan terörle müzakereyi alkışlıyordu, açılım güzellemesi yapıyordu.

- Soylu ve ekibi burunlarının ucunu görmüyor. Kendi ifadesiyle, en hoşuna giden ses, poliçe kesen makinenin sesiymiş.

- Böyle bir adama Türkiye'nin güvenliğini emanet ettik böyle dönemde!

- Bu adamın bütün sosyal çevresi kriminallerden oluşuyor. Suçlularla fotoğraf üzerine fotoğraf veriyor.

- İçişleri değil, suçişleri bakanı! Türk halkını uyarıyorum; Türk devletini FETÖ ve PKK'dan koruyamayan AKP zihniyeti, ülkenin sığınmacı ve kaçaklarla dolarak bir felakete gitmesine yol açmaktadır.

- İçişleri Bakanı başta olmak üzere, ülkeyi yöneten kadrolar, gaflet, delalet, hıyanet içindedir.

- Görevde tutulması ülke için milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir.

- Ülkemize, 10 binlerce Afgan ordusu mensubu geldi, nerede bu Afgan ordusu mensupları şimdi?

Çelebi: Tweetleri ağabeyim temizledi Çelebi: Tweetleri ağabeyim temizledi

- 122 bin Suriyeliyi kaybettik diyorsunuz! Kurşun kalemden mi bahsediyorsunuz! Bir de kayıt altına almadıklarınız var!

- Böyle bir ortamda Zafer Partisi, Türkiye'nin bir iç çatışmaya, amacı büyük Kürdistan olan bir iç savaşa sürüklenmemesi için bu göç politikası, vatandaşlık verme politikası, bu ekonomik harcamalar yanlıştır uyarısı konusunda da suç duyurusunda bulunuyorsunuz.

- Canınız cehenneme sizin! Sonuna kadar, bu 10 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesinin mücadelesini yapacağız.

- İsmail Çataklı, göç il müdürlüklerindeki torpil odalarına ne kadar işlem yolladın?

- Bugün benimle ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledin, aktif terör kodu olanları, İsmail Çataklı, havaalanından nasıl ve ne karşılığında geri aldırdın, ülkeye soktun?

- İçişleri Bakanlığı, Zafer Partisi ile mücadele edeceğine, Konya'da üretilen otomatik tüfeğin kimlere, kimler tarafından dağıtıldığını açıklasın. Yoksa biz açıklayacağız.