CiddiGazete- Muğla'nın Marmaris ilçesindeki umumi tuvaletlerde ihtiyaç gidermenin fiyatı Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararıyla 3.5 liradan 5 liraya çıkarıldı.

Marmaris yaşayanları sosyal medya hesabından paylaşılan fiyat belgesine tepki gösterdi. Oda Başkanı Mehmet Ayyıldız, "Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı" dedi.

DUŞ ALMAK 25 LİRA

Marmaris'teki umumi tuvalet ve duş fiyatları da ülke genelindeki resmi enflasyonun yüzde 70 olarak gösterilmesinden nasibini aldı. İhtiyaç giderme 5 TL, duş ise 25 TL oldu.

RESMİ ENFLASYON YÜZDE 70

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından onaylı fiyat listesinin yayınlandığı sosyal medyada çok sayıda Marmaris yaşayanı tepkilerini değişik şekillerde ortaya koydu.

Zamla ilgili konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, "Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu. TÜİK'in açıkladığı resmi enflasyon yüzde 70 oldu. Biz de tuvalet işletmecilerinin başvurusunu göz önüne alarak geçen yıl 3,5 lira olan ücreti 5 TL yaptık" dedi.