CiddiGazete- Adana Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaşı küçük çocukların fuhuşa zorlandığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Üç ay boyunca teknik ve fiziki takip sonucu şebeke üyelerinin adreslerini belirleyen polis, savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardından 30 Haziran'da operasyon düzenledi. Şüphelilerin adreslerine yapılan baskınlarda, 20'si kadın 33 şüpheli gözaltına alındı.

ÇETE LİDERİ MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLACAKTI!

Polisin yaptığı üç aylık takipte şebeke liderliğini G.B. isimli bir kadının yaptığı, kadının erkeklere kadın ayarlayıp komisyon aldığı telefonunda fuhuş yapacak kadınları katalog haline getirip kadın isteyen erkeklere bu fotoğrafları gönderip beğenmelerini sağladığı öne sürüldü.

MADDİ DURUMU KÖTÜ OLANLARI TUZAĞA DÜŞÜRÜYORLAR

Ayrıca üniversitede matematik öğretmenliğinde okuyan B.E.’nin de şebekenin üniversite sorumlusu olduğu, maddi durumu iyi olmayan paraya ihtiyacı olan öğrencileri bulup onlara fuhuş yapmaları halinde para kazanacaklarını söyleyip ikna ettiği ve daha sonra fuhuş yapmaları için aracı olduğu iddia edildi.

Ayrıca B.E.’nin üniversiteli genç kızların fotoğraflarını WhatsApp üzerinden erkeklere gönderip kim hangisini beğenirse o kişiye kızları gönderdiği öne sürüldü.

“YAŞI KÜÇÜK KIZLAR DA VAR”

H.Y. isimli bir kadının ise yine parayı ihtiyacı olan ve kimsesiz yaşı küçük kızları bularak fuhuşa sürüklediği öne sürüldü. Zanlının, müşterilere kızların yaşı küçük olduğunu söylemediği, bu yöntemle dört kız çocuğuna fuhuş yaptırdığı belirtildi.

Şebekede anne K.D. ve oğlu H.Ç.’nin de olduğu, çocuğun müşteri bulduğu, annenin ise fuhuş yapmaları için yer temin ettiği ileri sürüldü.

Ayrıca yaşı küçük iki kızın da fuhşa aracılık ettiği öne sürüldü. 33 zanlıdan 16’sı emniyette alınan ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 17 zanlı sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.