CiddiGazete- Galatasaray derbisinden mağlup ayrılan Fenerbahçe, Gaziantep deplasmanından galibiyetle dönerek puan farkının açılmasına izin vermedi.

22. haftanın hakemleri belli oldu 22. haftanın hakemleri belli oldu

Fenerbahçe'de Enner Valencia, kaydettiği iki golle sarı- lacivertli takımı sırtladı. Gol sayısını 15'e çıkaran Valencia, gol krallığı sıralamasında zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

"MAÇIN ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Enner Valencia şöyle dedi:

- Çok önemli bir maçtı bizim için çünkü iyi bir takıma karşı oynayacaktık. Özellikle kendi evlerinde iyi sonuçlar alıyorlar. Dolayısıyla maçın zor olacağını biliyorduk.

- Maça da erken golle başladık, sonrasında rakibimiz beraberliği sağladı. Maçın sonunda kazanmasını bildik. En önemlisi üç puanla evimize dönüyoruz.

- Mutluyum, belirtmiş olduğunuz gibi çok fazla gol attım. Bizim için en önemlisi takımın güçlü olması, takımın kazanması.

- Bu yolda devam etmemiz gerekiyor. Zor bir maçı kazandık. Zorlu bir yolumuz var. Sonuna kadar gitmek istiyoruz.

- (İlk golü içinse) Bazen böyle kolay gibi gözüken goller, en zor olabiliyor. Bu tarz gollerin çok fazla kaçtığını da görebiliyoruz. Dolayısıyla kolay gibi gözüken gollerde de zor anlar yaşayabiliyorsunuz.

- Benim için en önemlisi takımın galip gelmeseydi. Şimdi bir sonraki maça odaklanacağız. Geleceğim Fenerbahçe'de.

- Ben burada çok mutluyum. Taraftarlarımızın göstermiş olduğu ilgiye de çok teşekkür ediyorum.

- Bu hem beni, hem ailemi çok mutlu ediyor. Şu anda Fenerbahçe ile şampiyonluğa, savaşmaya odaklanmış durumdayım. Bunun için uğraşıyoruz. Burada çok mutluyum.